Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ropa
20.03.2013 17:01

Syn Abramowicza będzie wydobywał ropę

Arkadij Abramowicz, jeden z pięciorga dzieci rosyjskiego oligarchy, kupił spółki CenGeo Holdings.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lagereek/iStockphoto)

*Dziewiętnastoletni syn rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza Arkadij, rozpoczął działalność w rosyjskim sektorze energetycznym. Przedsiębiorca kupił spółkę, do której należy duże złoże ropy w Syberii Zachodniej - podał rosyjski dziennik _ RBK daily _. *

Arkadij Abramowicz, jeden z pięciorga dzieci rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza dokonał w środę transakcji kupna spółki CenGeo Holdings, do której należy złoże ropy kołtogorskoje w Syberii Zachodniej. Wartość tej transakcji wyniosła 26 mln dolarów. Nabywcą spółki CenGeo Holdings jest holding Zoltav Resources, w którym syn rosyjskiego biznesmena ma kontrolny pakiet akcji. Głównym aktywem tego holdingu jest spółka inwestycyjna ARA Capital, która planuje zainwestować w zagospodarowanie syberyjskiego złoża 20 mln dolarów.

Złoże kołtogorskoje jest jednym z największych złóż ropy w Rosji. Jego szacowane zapasy wynoszą około 100 mln baryłek ropy. Poprzedni właściciel nie rozpoczynał jeszcze eksploatacji tego pola naftowego.

Według informacji _ RBK daily _ transakcja syna rosyjskiego oligarchy została sfinalizowana w ciągu dziesięciu dni od sprzedaży przez Romana Abramowicza udziałów w spółce paliwowej Sibnieft. Sprzedaż tych udziałów przyniosła biznesmenowi 13 mld dolarów. Z kolei spółka inwestycyjna ARA Capital została przekazana Arkadijowi Abramowiczowi w prezencie od ojca. Kierując tym biznesem młody przedsiębiorca odbywa jednocześnie staż w londyńskim oddziale rosyjskiego banku VTB Capital.

Czytaj więcej w Money.pl
Złe skutki awantury z lokatami na Cyprze Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, bo słabnie napięcie związane z podatkiem bankowym - podają maklerzy.
Ceny ropy odbijają od minimów. Powód? Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną odbijając się z najniższych poziomów od 10 tygodni. Na platformie naftowej na Morzu Północnym nastąpił wyciek - podają maklerzy.
Założenia rządu były inne, ale projekt jest dobry Projekt ustawy o specjalnym podatku od węglowodorów trafił wczoraj do konsultacji międzyresortowych i społecznych.
Tagi: ropa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz