Notowania

business news
09.06.2011 17:43

Syn Janukowycza na liście najbogatszych

Z majątkiem szacowanym na 130 mln dolarów, starszy syn prezydenta Ukrainy zajął 70. miejsce w rankingu najbogatszych obywateli tego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

Starszy syn prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, Ołeksandr, trafił na listę 100 najbogatszych obywateli w swoim kraju, ogłoszoną przez ukazujący się w Kijowie tygodnik _ Korespondent _.

Ołeksandr Janukowycz znalazł się na 70. miejscu listy z majątkiem szacowanym na 130 milionów dolarów. _ Korespondent _ podał, że starszy syn Janukowycza zarobił te pieniądze, działając w branży budowlanej.

Ołeksandr Janukowycz jest właścicielem 17-piętrowego centrum biznesowego _ Stołeczny _ w swym rodzinnym mieście Doniecku we wschodniej Ukrainie. Ma też kompleks hotelowy na Krymie. Ołeksandr kontroluje ponadto 100 proc. akcji Wszechukraińskiego Banku Rozwoju.

Wiktor Janukowycz objął stanowisko prezydenta na początku ubiegłego roku. Dotychczas żaden z członków jego rodziny nie znalazł się w gronie najbogatszych mieszkańców Ukrainy. Prócz Ołeksandra Janukowycz ma jeszcze syna Wiktora, który jest deputowanym prezydenckiej Partii Regionów Ukrainy.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t137360.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/postawil;sie;rosji;nie;bedzie;unii;celnej,242,0,811506.html) Postawił się Rosji, nie będzie unii celnej
Pierwsze nazwiska na liście 100 najzamożniejszych Ukraińców tygodnika _ Korespondent _ od lat pozostają praktycznie niezmienne.

Na czele rankingu znajduje się Rinat Achmetow, potentat metalurgiczny i właściciel klubu piłkarskiego _ Szachtar Donieck _, z majątkiem szacowanym na 25,6 mld dolarów.

Pozostałe cztery miejsca także przypadły oligarchom z branży metalurgicznej. Znaleźli się na nich: Hennadij Boholiubow (6,6 mld dolarów), Ihor Kołomojski (6,2 mld dolarów), Wiktor Pinczuk (5,9 mld dolarów) i Kostiantyn Żewaho (3,2 mld dolarów).

Najbardziej - bo o 540 procent - wzrosła w ciągu ostatniego roku wartość imperium biznesowego Dmytra Firtasza, współwłaściciela spółki RosUkrEnergo, która zajmowała się w przeszłości pośrednictwem w handlu gazem między Rosją, Ukrainą a państwami Europy Zachodniej.

W 2010 r. w rankingu _ Korespondenta _ aktywa Firtasza oceniano na 354 miliony dolarów. Obecnie tygodnik szacuje je na 2,25 miliarda dolarów, co dało mu siódme miejsce na liście najbogatszych obywateli Ukrainy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t130924.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/huculy;od;komorowskiego;dla;janukowycza,138,0,765834.html) Hucuły od Komorowskiego dla Janukowycza Komorowski chciał w ten sposób zrobić niespodziankę prezydentowi Ukrainy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t94080.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukrainscy;przedsiebiorcy;protestuja;mimo;mrozow,158,0,727198.html) Ukraińscy przedsiębiorcy protestują. Mimo mrozów Demonstranci zarzucają premierowi Mykole Azarowowi, że chce skonfliktować ich środowisko.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t94085.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ochroniarz;janukowycza;ma;nielegalny;paszport,179,0,689843.html) Ochroniarz Janukowycza ma nielegalny paszport Prasa twierdzi, że prezydent nie ufa ukraińskim specjalistom, dlatego zatrudnił Rosjanina.
Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz