Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
madoff
11.12.2010 17:29

Syn Madoffa powiesił się w swoim mieszkaniu

To najwyraźniej samobójstwo - twierdzi nowojorska policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kentannenbaum/Dreamstime)

46-letni Mark Madoff, starszy syn odsiadującego karę więzienia za oszustwa finansowe Bernarda Madoffa, został znaleziony martwy we własnym mieszkaniu w Nowym Jorku - podała policja.

- _ Powiesił się w swoim mieszkaniu. To najwyraźniej samobójstwo _ - powiedział rzecznik policji Paul Browne.

Marka Madoffa znaleziono martwego w drugą rocznicę aresztowania jego ojca, właściciela jednego z największych na Wall Street funduszy inwestycyjnych i współzałożyciela rynku akcji NASDAQ. Bernarda Madoffa aresztowano 11 grudnia 2008 roku.

Bernard Madoff odsiaduje karę łącznie 150 lat więzienia za stosowanie sytemu piramidy i wyłudzenie około 65 mld dolarów, co pozbawiło oszczędności miliony ludzi.

W ciągu 16 lat działania piramidy finansowej Madoffa federalna Komisja Kontroli Giełdy pięć razy wszczynała dochodzenie w sprawie jego interesów, ale za każdym razem inspektorzy brali za dobrą monetę jego wyjaśnienia i nie robili prawie nic, aby je zweryfikować.

Obaj synowie Madoffa - Mark i Andrew pracowali w finansowej firmie ojca, Bernard L. Madoff Investment Securities LLC. Obaj, podobnie jak żona i jeszcze kuzynka Madoffa, zostali pozwani do sądu przez wyznaczonego przez sąd pełnomocnika ofiar finansowych oszustw Madoffa. Pełnomocnik twierdzi, że powinni byli wiedzieć o oszustwie i teraz zwrócić wyłudzone pieniądze.

_ Mark Madoff odebrał sobie dziś życie. To okropna i niepotrzebna tragedia _ - napisał w oświadczeniu Martin Flumenbaum, prawnik Marka i Andrew Madoffów. _ Mark był niewinną ofiarą potwornego przestępstwa popełnionego przez jego ojca i od dwóch lat był poddany niesłabnącej presji w postaci fałszywych oskarżeń i insynuacji _.

W lutym _ The Wall Street Journal _ napisał, że wobec synów Madoffa prokuratura na Manhattanie prowadzi śledztwo w sprawie przypadków defraudacji, ale oskarżenia o przestępstwo kryminalne przeciwko nim nie wniesiono.

W październiku 2009 roku bliski przyjaciel Bernarda Madoffa, 67-letni Jeffry Picower, znany filantrop, zmarł w swoim basenie na Florydzie. Był oskarżony przez prawników reprezentujących ofiary machinacji finansowych Madoffa o przyjęcie pochodzących z nich co najmniej 7 mld dolarów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/t38322.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/madoff;staje;dzis;przed;sadem;by;przyznac;sie;do;winy,245,0,434165.html) Madoff staje dziś przed sądem, by przyznać sie do winy Największy oszust w historii świata będzie miał głośny proces.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t97535.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nicolas;sarkozy;jest;jak;bernard;madoff,109,0,627053.html) "Nicolas Sarkozy jest jak Bernard Madoff" Słowa Martine Aubry, liderki opozycyjnych socjalistów wywołały oburzenie we Francji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t83732.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;chodorkowski;przestepca;jak;madoff,45,0,561709.html) Putin: Chodorkowski przestępcą jak Madoff Rosyjski premier znów zapewnia, że były szef Jukosu został skazany z poszanowaniem prawa.
Tagi: madoff, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz