Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

System miejskich rowerów KMK Bike ruszył w Krakowie

0
Podziel się:

Do wypożyczenia roweru niezbędne jest założenie konta w systemie kmkbike.pl. Można je połączyć z Krakowską Kartą Miejską i za jej pomocą pożyczać jednoślady.

System miejskich rowerów KMK Bike ruszył w Krakowie
(M.Lasyk/REPORTER/East News)

34 stacjami bazowymi i 300 rowerami, czyli podobnie jak w zeszłym roku, dysponuje w tym sezonie system miejskiej wypożyczalni rowerów KMK Bike w Krakowie. Od piątku rowery są dostępne dla użytkowników na niezmienionych zasadach.

Jak poinformował krakowski oficer rowerowy Marcin Wójcik, największą zmianą w tym roku, niewidoczną dla użytkowników jest nowy operator KMK Bike - firma Smart Bikes. Za roczną obsługę systemu otrzyma ona prawie 663 tys. zł.

W tym roku nie zmieniają się zasady korzystania z KMK Bike. Pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne, potem kosztuje 2 zł za pierwszą godzinę, 3 zł za drugą i trzecią godzinę oraz 4 zł za czwartą i każdą kolejną godzinę. Do wypożyczenia roweru niezbędne jest założenie konta w systemie kmkbike.pl. Można je połączyć z Krakowską Kartą Miejską i za jej pomocą pożyczać jednoślady.

Wojcik zapowiada, że od początku maja użytkownicy KMK z aktywnym co najmniej miesięcznym biletem na komunikację miejską będą mogli pożyczać rowery na preferencyjnych warunkach - bezpłatnie za pierwsze 40 minut jazdy.

Według krakowskiego oficera rowerowego znacząca rozbudowa systemu rowerów miejskich rozpocznie się w przyszłym roku. Wtedy miasto planuje wyłonić operatora, który uzyska koncesję na trzy do pięciu lat. Docelowo stolica Małopolski ma dysponować 150 stacjami bazowymi rozsianymi po całym mieście i 1,5 tys. rowerów.

W pierwszym etapie, planowanym przed rozpoczęciem w Krakowie Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 r., system KMK Bike ma mieć 80 stacji bazowych i 800 rowerów. Krakowscy urzędnicy liczą, że miejskie jednoślady staną się jednym z podstawowych środków transportu dla młodzieży, która przyjedzie do Krakowa z całego świata na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Czytaj więcej w Money.pl
To polskie miasto żyje z turystyki W sektorze turystycznym w Krakowie pracuje według szacunków ok. 38 tys. osób.
Od marca przejazd autostradą A4 droższy! Płatnym, 61-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 między Katowicami a Krakowem średnio jeździ około 34 tys. samochodów na dobę.
Cisco rozbudowuje krakowskie centrum usług Firma uruchomiła w Krakowie Network Operations Center - to trzeci tego typu ośrodek na świecie. Zapowiada dalsze inwestycje w Polsce.
business news
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)