Notowania

Przejdź na
donald tusk
14.02.2013 13:05

Sytuacja w LOT jest krytyczna. Bez restrukturyzacji przestanie istnieć

Jeśli LOT nie zostanie twardo zrestrukturyzowany, przestanie istnieć i nie będzie tutaj tak jak w poprzednich latach takiej nieustannej kroplówki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dyjuk/Reporter)

Jeśli LOT nie zostanie _ twardo zrestrukturyzowany _, to przestanie istnieć - ocenił w premier Donald Tusk. Jego zdaniem plan restrukturyzacji spółki będzie wymagał twardej ręki. Premier zapowiedział też, że nie będzie więcej wsparcia finansowego dla LOT.

_ - Plan restrukturyzacji, którego efektem końcowym może być, chociaż nie musi być, prywatyzacja - ale chcemy odblokować taką możliwość - jest ambitny i będzie wymagał twardej ręki _ - powiedział premier podczas czwartkowej konferencji prasowej.

_ Wszystko na to wskazuje, że jeśli propozycje tej twardej restrukturyzacji nie znajdą akceptacji, albo zostaną zablokowane, to ci, którzy będą blokować, zrobią sobie de facto na złość. Jeśli LOT nie zostanie twardo zrestrukturyzowany, przestanie istnieć i nie będzie tutaj tak jak w poprzednich latach takiej nieustannej kroplówki. Ta sprawa się definitywnie skończyła, albo będzie zmiana, która da realną szansę wyjścia na prostą, albo ta firma przestanie istnieć _ - ocenił Tusk.

Ocenił też nowego prezesa spółki Sebastiana Mikosza: _ Ma ten atut, o jakim mi mówiono wtedy, kiedy rada nadzorcza decydowała się na powrót prezesa Mikosza, jego główny atut to zdolność do twardego negocjowania i jak trzeba postawienia się także związkom zawodowym _. Zdaniem premiera w trudnej sytuacji, w jakiej LOT się znajduje, to nie jest zła rekomendacja.

Premier dodał również, że w związku z planowanym odejściem szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego przewiduje zmiany w rządzie. _ - W przyszłą środę odbędzie się posiedzenie Rady Ministrów i tam poinformuję ministrów, a następnie państwa, o zmianach w rządzie - bo ich będzie więcej - w związku z odejściem pana ministra Arabskiego _ - powiedział premier.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski ma zostać ambasadorem RP w Hiszpanii

Czytaj więcej w Money.pl
Ile państwo poświęci dla ratowania LOT-u? W tym tygodniu ścisłe kierownictwo rządu może zapoznać się ze scenariuszami dla polskich linii lotniczych.
Bankructwo to jedyne wyjście dla LOT-u. Rząd nie wymyśli lepszego Money.pl pokazuje metody na rozwiązanie olbrzymich problemów Polskich Linii Lotniczych.
Prawa ręka Tuska zmęczona. Odpocznie w Madrycie Julia Pitera wyjaśnia dlaczego Tomasz Arabski ma zamiar odejść z rządowej posady.
Tagi: donald tusk, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, zarządzanie, gospodarka polska, z rynku, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz