Notowania

aig
26.11.2009 06:56

Szef AIG otrzyma milionową pensję

Jeżeli wyniki koncernu będą dobre Robert Benmosche otrzyma także ogromną premię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eflon/CC/FLickr)

*Szef borykającego się z problemami amerykańskiego giganta ubezpieczeniowego AIG, Robert Benmosche, otrzyma roczne wynagrodzenie w wysokości siedmiu milionów dolarów. Jeżeli wyniki koncernu będą dobre, otrzyma także ogromną premię - poinformował koncern. *

Robert Benmosche ma otrzymywać 3 mln dolarów w gotówce, kolejne 4 mln dolarów w akcjach. Jeżeli wyniki koncernu będą dobre, otrzyma także premię w wysokości do 3,5 mln dolarów w akcjach. Na więcej nie pozwala amerykański rząd, który kontroluje 80 procent akcji AIG.

Amerykański rząd uratował największego niegdyś ubezpieczyciela, który popadł w tarapaty finansowe po wybuchu kryzysu na amerykańskim rynku nieruchomości. Rząd przyznał koncernowi kredyty o łącznej wysokości 182,5 mld dolarów, przejmując w zamian 80 procent udziałów w firmie. Benmosche objął stanowisko prezesa AIG przed trzema miesiącami.

_ Wall Street Journal _ informował niedawno o frustracji, jaką wyrażał Benmosche z powodu wprowadzenia ograniczeń zarobków menadżerów. Szef AIG zdementował jednak spekulacje o planowanej rezygnacji ze stanowiska.

Ustanowiony przez prezydenta Baracka Obame pełnomocnik ds. wynagrodzeń, Kenneth Feinberg, wprowadził ograniczenia zarobków i premii w koncernach, które otrzymały pomoc państwa.

Benmosche krytykował już wielokrotnie, że Waszyngton utrudnia w ten sposób zatrzymanie w firmie dobrych pracowników. Według doniesień amerykańskich mediów, w przypadku Benmosche Kenneth Feinberg zaaprobował pakiet wynagrodzeniowy w wysokości 10,5 mln dolarów, w tym trzy miliony dolarów wynagrodzenia zasadniczego w gotówce.

* [ **AIG** dostanie 2,2 mld dolarów za tajwańską spółkę ]( http://manager.money.pl/news/artykul/aig;dostanie;2;2;mld;dolarow;za;tajwanska;spolke,242,0,545778.html )
* [ Dwa banki łączą się w spółkę z 3,5 mld euro w portfelu ]( http://manager.money.pl/news/artykul/dwa;banki;lacza;sie;w;spolke;z;3;5;mld;euro;w;portfelu,62,0,496446.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: aig, bank, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz