Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef banku zarobił 300 mln dolarów. Kongres pyta

0
Podziel się:

Lehman Brothers upadł, a menedżerowie wypłacili sobie premie.

Szef banku zarobił 300 mln dolarów. Kongres pyta
(PAP/EPA)

Szef upadłego banku Lehman Brothers w ciągu ośmiu lat zarobił 300 mln dolarów.

Jak donosi BBC Richard Fuld jest pierwszą osoba przesłuchiwaną przez komisję Izby Reprezentantów, która bada przyczyny powstania kryzysu finansowego i szuka osób odpowiedzialnych za jego wywołanie.

_ - Do uzdrowienia naszej ekonomii niezbędne są dwa kroki. Po pierwsze musimy wyjaśnić, co tak naprawdę poszło źle. Później musimy uchwalić rzeczywiste reformy rynków finansowych _ - podkreśla szef komisji Henry Waxman.

Waxman pytał Fulda, czy prawdą jest, że po 2000 roku otrzymał łączne wynagrodzenie w wysokości 480 mln dolarów. Fuld odpowiedział, że prawdziwa liczba to 300 mln dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Waxman skrytykował Fulda za to, ż w obliczu bankructwa złożył wniosek o wielomilionowe odprawy dla menedżerów. _ - Innymi słowy pan Fuld prosił sekretarza Skarbu Paulsona o pomoc, a w tym samym czasie Lehnam nadal szafował milionami dolarów na odprawy dla swoich szefów _ - mówił Waxman.

Fuld odpowiedział, że bierze pełną odpowiedzialność za podjęte decyzje i określił je jako _ ostrożne i właściwe _ jako podjęte w oparciu o informacje, które wtedy posiadał. _ - Czuję się strasznie z tym co się stało _. (...) _ Każdej nocy budzę się z myślą co mogłem zrobić inaczej. Ten ból zostanie ze mną do końca życia _ - dodał.

Upadek Lehmana był jedną z iskier, które rozpaliły panikę na rynkach finansowych i doprowadził m.in. do przyjęcia przez rząd USA kontrowersyjnego planu ratunkowego o wartości 700 mld dolarów.

ZOBACZ JAK RICHARD FULD TŁUMACZYŁ SIĘ Z MILIONOWYCH PREMII O ODPRAW DLA SZEFÓW UPADŁEGO BANKU (ang.):
ZOBACZ TAKŻE:
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)