Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef General Motors odchodzi z koncernu

0
Podziel się:

Biały Dom zapewnia, że tym razem to nie on zdecydował o dymisji prezesa GM.

Szef General Motors odchodzi z koncernu
(PAP/EPA)
bFfjqgqd

Biały Dom zapewnia, że decyzja o zwolnieniu Fritza Hendersona była suwerennym postanowieniem zarządu koncernu. Henderson wypełnił swoje najważniejsze zadanie: restrukturyzację GM.

Tymczasowym dyrektorem wykonawczym GM zostanie Ed Whitacre Jr. podczas gdy koncern poszukiwać będzie kandydatów na to stanowisko a także na stanowisko prezesa.

Whitacre podziękował na konferencji prasowej Hendersonowi za kierowanie koncernem przez 8 miesięcy w trudnym okresie. GM borykający się z dramatycznym spadkiem sprzedaży swoich samochodów, ogłosił w czerwcu tego roku upadłość i został uratowany jedynie dzięki olbrzymiej pomocy rządu federalnego.

bFfjqgqf

Rzeczniczka Białego Domu oświadczyła, że decyzję podjęła suwerennie rada dyrektorów GM i rząd federalny nie miał w niej udziału.

51-letni Henderson zastąpił 29 marca 2009 roku poprzedniego naczelnego dyrektora Ricka Wagnera. Odszedł on na żądanie Białego Domu przed zakrojoną na szeroką skalę reorganizacją koncernu, która była warunkiem udzielenia pomocy federalnej. Henderson znacznie _ odchudził _ koncern - pozostawiając w nim tylko cztery podstawowe marki: Chevrolet, Cadillac, Buick i GMC.

Jednak próby sprzedaży niektórych pozostałych marek należących do GM napotkały na trudności.
_ Rada doszła do wniosku, że biorąc pod uwagę okoliczności, nadszedł czas aby dokonać pewnych zmian i Fritz się z tym zgodził _ - powiedział rzecznik GM Chris Preuss.

bFfjqgqG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)