Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef Hyundaia winny

0
Podziel się:

Potwierdzono, że Czung Mong Ku jest winny sprzeniewierzenia funduszy firmy.

Szef Hyundaia winny
(PAP/EPA)
bETtvDBx

Sąd apelacyjny potwierdził orzeczenie sądu niższej instancji, który uznał szefa koncernu motoryzacyjnego Hyundai Motor, Czung Mong Ku za winnego sprzeniewierzenia funduszy firmy i nadużycie zaufania.

Sąd niższej instancji skazał Chunga na trzy lata więzienia - sąd apelacyjny, zatwierdzając orzeczenie w sprawie winy oskarżonego, jednocześnie zadecydował jednak o zawieszeniu kary trzech lat więzienia na okres pięciu lat.

W toku głośnego procesu w lutym, Czungowi zarzucono utrzymywanie przez *ZOBACZ TAKŻE: *
Trzy lata więzienia dla prezesa Hyundaiakoncern tajnych funduszy, wykorzystywanych do przekupywania funkcjonariuszy państwowych. Ponadto 68-letniego Czunga oskarżono o szkody finansowe, wyrządzone firmom stowarzyszonym z koncernem. Sąd uznał go za winnego wszystkich zarzutów. Uznał, że prezes Hyundaia zgromadził 100 mln dolarów tajnych funduszy, które wydawał na cele prywatne, w tym na łapówki wręczane przez lobbystów urzędnikom.

bETtvDBz

Latem Czung wyszedł z aresztu za kaucją i nadal kieruje firmą.

Hyundai zapewniał, że mimo wyroku działalność koncernu w kraju i za granicą będzie przebiegała bez zmian. Produkcja Hyundaia - szóstego co do wielkości producenta aut na świecie - i związanej z nim firmy Kia Motors stanowi 70 procent południowokoreańskiego eksportu samochodów.

bETtvDCa
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)