Notowania

Przejdź na
disney
28.12.2009 06:30

Szef koncernu Disney zarobi mniej o 28 procent

W związku z kryzysem Robert A. Iger może liczyć tylko na 29 milionów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(disney.go.com)

Koncern w komunikacie na temat zarobków swojego szefa podkreśla, że _ firma chce podziękować mu za talent do zarządzania na tak trudnym i konkurencyjnym rynku i docenić jego zdolności najwyższego kalibru. _

Talent Igera nie powstrzymał jednak turystów od omijania disney'owskich parków rozrywkii nie odwiódł reklamodawców od zmniejszania budżetów reklamowych w należących do koncernu mediach.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Disney** przejmie komiksowego giganta. Za 4 mld dolarów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/disney;przejmie;komiksowego;giganta;za;4;mld;dolarow,242,0,525810.html )
* [ Myszka Miki liże rany. Zyski Disneya topnieją ]( http://manager.money.pl/news/artykul/myszka;miki;lize;rany;zyski;disneya;topnieja,252,0,497148.html )
* [ **Disney** przejmuje prawie 30% Hulu ]( http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/disney;przejmuje;prawie;30;hulu,221,0,448733.html )

Dochody Walt Disney Company skurczyły się w tym roku o blisko jedną czwartą, do 3,3 miliarda dolarów. Pomimo tego, w uznaniu za - jak podaje koncern - _ szybkie i właściwe decyzje _ - prezes może liczyć na premię przekraczającą 9 milionów dolarów. Stanowić będzie ona prawie jedną trzecią tegorocznych zarobków Roberta Igera - podaje BBC.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: disney, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz