Notowania

merrill lynch
10.12.2008 06:40

Szef Merrill Lynch już nie chce 10 mln dolarów

John Thain zrezygnował z prośby o przyznanie rocznej nagrody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szef Merrill Lynch John Thain zrezygnował z prośby o przyznanie 10 mln dolarów rocznej nagrody.

Jak donosi CNN na ostatnim spotkaniu zarządu ML Thain (na zdjęciu) poinformował, że nie chce już ubiegać się o przyznanie nagrody, Członkowie zarządu przychylili się do tej prośby.

Prawdodopodobnie rezygnacja to reakcja na ostry list prokuratora generalnego stanu Nowy Jork Andrew Cuomo, który trafił do zarządu banki. Cuomo określił w nim prośbę Thaina jako szokującą.

Cuomo wskazał w swoim piśmie, że ML zanotował w tym roku ponad 11 mld dolarów straty. Jego zdaniem tylko przejęcie przez Bank of America uratowało ML przed upadkiem.

Cuomo dał się poznać jako gorący przeciwnik przyznawania wysokich bonusów szefom firm z Wall Street. Szczególnie w obecnej sytuacji gdy miliardy dolarów z kieszeni amerykańskich podatników są przeznaczane na ratowanie zagrożonych upadkiem gigantów finansowych.

ZOBACZ REPORTAŻ O TYM JAK JOHN THAIN POPROSIŁ O 10 MLN DOLARÓW NAGRODY (ang.):

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Credit Suisse walczy o przetrwanie ]( http://manager.money.pl/news/artykul/credit;suisse;walczy;o;przetrwanie,87,0,405591.html )
* [ AIG zaczyna wyprzedaż. W Szwajcarii ]( http://manager.money.pl/news/artykul/aig;zaczyna;wyprzedaz;w;szwajcarii,213,0,404693.html )
* [ Bat na złych menedżerów. UBS wprowadza "malusy". ]( http://manager.money.pl/news/artykul/bat;na;zlych;menedzerow;ubs;wprowadza;malusy;,213,0,386005.html )
* [ Koniec amerykańskich banków inwestycyjnych ]( http://news.money.pl/artykul/koniec;amerykanskich;bankow;inwestycyjnych,234,0,371946.html )
Tagi: merrill lynch, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz