Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef Peugeot Citroen traci stołek. Przez trudności

0
Podziel się:

Największy francuski koncern motoryzacyjny boryka się ze stratami i tnie załogę.

Szef Peugeot Citroen traci stołek. Przez trudności
(PAP/EPA)

Jak donosi _ BBC _ Christian Streiff stracił stanowisko z powodu _ nadzwyczajnych trudności _ w przemyśle motoryzacyjnym.

Od czerwca Streiff zostanie zastąpiony przez Philippe Varina, obecnego szefa brytyjsko-holenderskiej grupy działającej w branży stylowej Corus.

Peugeot Citroen zmaga się ze sporymi problemami. Powodem jest załamanie koniunktury w branży motoryzacyjnej.

Jak podkreśla brytyjski serwis we Francji co dziesiąty pracownik jest zatrudniony w firmach z sektora motoryzacyjnego. M.i n. dlatego prezydent Nicolas Sarkozy obiecał, że nie dopuści do upadku firm, a rząd pożyczył koncernowi Peugeot Citroen 3 mld euro/

Motoryzacja w kryzysie na całym świecie

Streiff to nie jedyny szef dużego koncernu motoryzacyjnego, który właśnie traci stanowisko. Ze stołkiem pożegnał się też szef General Motors Rick Wagoner. Informacje o złej kondycji firm z branży moto docierają z całego świata. Głośno jest ozapaści wyników BMW i o złej kondycji Daimlera.

Nissan poinformował, że zwolni 12 proc. swojej załogi. Redukcję zatrudnienia zapowiedział tez Ford, który zanotował w ubiegłym roku rekordową stratę. Warto jednak przypomnieć, że wprzeciwieństwie do konkurencji,firma nie otrzymała jeszcze pomocy od rządu USA.

Rządy wielu krajów podejmują działania mające na celu wsparcie dużych koncernów. We Włoszech pakiet, z którego ma skorzystać m.in. fiat przygotował rząd Berlusconiego. Spore kontrowersje wywołałfrancuski plan pomocy dla Peugeot-Citroen.

motoryzacja
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)