Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef Starbucksa zaatakował spekulantów

0
Podziel się:

Howard Schultz uważa, że to właśnie oni są odpowiedzialni za wzrost cen kawy.

Szef Starbucksa zaatakował spekulantów
(marcopako/CC/Flickr)
bEEDPqDF

Zarządzający siecią kaawiarni Howard Schultz uważa, że to właśnie grający na rynkach finansowych są odpowiedzialni za wzrost cen kawy.

W efekcie panującej drożyzny kawa jest najdroższa od 34 lat. Schultz, który przeprowadził sieć kawiarni przed drogę rozwoju od czterech do ponad 17 tys. sklepów uważa, że na rynku potrzebna jest większa przejrzystość, by móc zidentyfikować odpowiedzialnych za kawową drożyznę - donosi _ The Telegraph _.

Zdaniem Schultza ostatnie wzrosty cen nie tylko kawy, ale także innych produktów spożywczych nie wynikają z relacji między podażą i popytem, ale są skutkiem rynkowej spekulacji. Podkreśla, że plantatorzy mają minimalny udział w zyskach z wyższych cen.

bEEDPqDH
Zobacz także: Zobacz videorecenzję Starbucks Kona Coffee (ang.):

Mimo tego Schultz, który w 2008 r. po ośmioletniej przerwie wrócił do kierowania firmą, poinformował, że wyniki firmy są jedne z najlepszych w historii. Ostatnie dwa kwartały były rekordowe pod względem wielkości sprzedaży.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t130182.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/starbucks;wart;wiecej;niz;lufthansa;i;adidas,243,0,805619.html) Starbucks wart więcej niż Lufthansa i Adidas Ubiegły rok był dla firmy rekordowy. Howard Schultz, szef koncernu, chce, by marka Starbucks przestała oznaczać jedynie kawę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t130182.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/starbucks;ostrzega;kawa;bedzie;drozec,137,0,761225.html) Starbucks ostrzega: kawa będzie drożeć Amerykańska sieć kawiarni nie podnosi prognoz zysków, mimo rosnącej sprzedaży.
bEEDPqEi
manager
gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)