Notowania

Przejdź na
toyota
19.02.2010 06:11

Szef Toyoty będzie się tłumaczył w Kongresie

Akio Toyoda chce wyjaśnić przyczyny wycofania do naprawy 8,5 mln samochodów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Toyota/Materiały prasowe)

Prezes koncernu Toyota Akio Toyoda chce wyjaśnić przyczyny i okoliczności wycofania do naprawy dużej liczby samochodów tego koncernu.

Toyoda, wnuk założyciela koncernu, oświadczył, że _ oczekuje możliwości bezpośredniej rozmowy z Kongresem i narodem amerykańskim _.

Przyjął on zaproszenie przewodniczącego komisji ds. nadzoru i reformy rządu Izby Reprezentantów, demokraty Edolphusa Townsa, wkrótce po tym jak władze federalne rozpoczęły nowe dochodzenie w sprawie możliwości awarii układu kierowniczego w samochodach toyota corolla i toyota matrix z lat 2009 i 2010.

Prestiż koncernu doznał poważnego uszczerbku po odwołaniu do naprawy ok. 8,5 mln jego samochodów na całym świecie z powodu możliwości blokowania się pedałów przyspieszenia, przemieszczenia się dywaników podłogowych i awarii systemu hamulcowego.

Toyota, będąca obecnie największym producentem samochodów na świecie, zdecydowała się już na ograniczenie produkcji w swoich amerykańskich fabrykach.

Towns w liście zapraszającym Toyodę stwierdził - jak informuje agencja Associated Press - że _ zmotoryzowani nie są pewni na czym dokładnie polega problem, czy jeżdżenie samochodami Toyoty jest bezpieczne i jak mają postępować _.

Toyoda ma szczegółowo wyjaśnić te sprawy oraz działania podejmowane przez jego koncern w celu _ zapewnienia bezpieczeństwa amerykańskich kierowców _.

Departament Transportu rozpoczął wstępne dochodzenie w sprawie możliwości awarii układu kierowniczego w samochodach toyota corolla i toyota matrix z lat 2009 i 2010 przy dużych szybkościach. Dotychczas wpłynęło 168 skarg i doniesienia o 11 rannych w 8 wypadkach tych samochodów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Toyota próbuje odzyskać twarz po wielkiej porażce ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/toyota;probuje;odzyskac;twarz;po;wielkiej;porazce,100,0,588388.html )
* [ Szef Toyoty znowu przeprasza, tym razem za hybrydy ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szef;toyoty;znowu;przeprasza;tym;razem;za;hybrydy,216,0,585688.html )
* [ Na wycofywaniu pojazdów Toyota straci 2 mld dolarów ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/na;wycofywaniu;pojazdow;toyota;straci;2;mld;dolarow,4,0,583428.html )
Tagi: toyota, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, pap, moto
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz