Notowania

toyota
28.02.2010 08:43

Szef Toyoty znów się tłumaczy

Akio Toyoda wyjaśni problemy z jakością aut w Pekinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezes koncernu samochodowego Toyota, Akio Toyoda (na zdjęciu), spotka się w poniedziałek z dziennikarzami w Pekinie, którym przedstawi problemy z jakością produkowanych przez koncern samochodów. *

Toyoda w ubiegłym tygodniu składał bezprecedensowe wyjaśnienia na ten sam temat w amerykańskim Kongresie.

W ostatnim okresie Toyota zmuszona została do odwołania do naprawy 8,5 mln swoich samochodów na całym świecie, najwięcej w Stanach Zjednoczonych, z powodu zacinających się pedałów przyspieszenia, przesuwających się dywaników podłogowych i niesprawnych hamulców.

Amerykanie coraz bardziej sceptycznie odnoszą się do reputacji Toyoty jako producenta niezawodnych samochodów najwyższej jakości.

W Chinach Toyota odwołała do naprawy 75.552 samochodów typu RAV4 z powodu wadliwego pedału gazu. Toyota nie rezygnuje jednak z planów ekspansji na chińskim rynku. W tym roku chce tam sprzedać 800 tys. samochodów.

W ub. r. w Chinach sprzedano 13,6 mln samochodów co spowodowało, że stały się one największym rynkiem samochodowym na świecie, wyprzedzając rynek amerykański.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/toyota;sprawdza;liczbe;aut;z;wadliwymi;pedalami;gazu,135,0,583303.html )[ Toyota w dużych tarapatach ]( http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/w;1950;obiecali;ze;nie;beda;zwalniac;a;dzis;sie;wahaja,12,0,581644.html )
* [ Toyota próbuje odzyskać twarz po wielkiej porażce ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/toyota;probuje;odzyskac;twarz;po;wielkiej;porazce,100,0,588388.html )

Tagi: toyota, japonia, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, pap, moto
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz