Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
toyota
28.02.2010 08:43

Szef Toyoty znów się tłumaczy

Akio Toyoda wyjaśni problemy z jakością aut w Pekinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezes koncernu samochodowego Toyota, Akio Toyoda (na zdjęciu), spotka się w poniedziałek z dziennikarzami w Pekinie, którym przedstawi problemy z jakością produkowanych przez koncern samochodów. *

Toyoda w ubiegłym tygodniu składał bezprecedensowe wyjaśnienia na ten sam temat w amerykańskim Kongresie.

W ostatnim okresie Toyota zmuszona została do odwołania do naprawy 8,5 mln swoich samochodów na całym świecie, najwięcej w Stanach Zjednoczonych, z powodu zacinających się pedałów przyspieszenia, przesuwających się dywaników podłogowych i niesprawnych hamulców.

Amerykanie coraz bardziej sceptycznie odnoszą się do reputacji Toyoty jako producenta niezawodnych samochodów najwyższej jakości.

W Chinach Toyota odwołała do naprawy 75.552 samochodów typu RAV4 z powodu wadliwego pedału gazu. Toyota nie rezygnuje jednak z planów ekspansji na chińskim rynku. W tym roku chce tam sprzedać 800 tys. samochodów.

W ub. r. w Chinach sprzedano 13,6 mln samochodów co spowodowało, że stały się one największym rynkiem samochodowym na świecie, wyprzedzając rynek amerykański.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: toyota, japonia, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, pap, moto
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz