Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef upadłego giganta z Wall Street ukrywa majątek?

0
Podziel się:

Richard Fuld sprzedał żonie luksusową rezydencję za 100 USD.

Szef upadłego giganta z Wall Street ukrywa majątek?
(PAP/EPA)

Wartą 14 mln dolarów rezydencję Richard Fuld sprzedał żonie za 100 dolarów

Jak donosi _ Times Online _były szef amerykańskiego banku Lehman Brothers przeprowadził właśnie transakcję, która być może jest próba wyprowadzenia majątku.

10 listopada Fuld - który doprowadził do upadku 158-letniego banku - sprzedał swojej żonie Kathleen dom przy plaży w Marin County.

Rezydencja o powierzchni 3,3 hektara składa się z pięciu luksusowych domów.

Prawnicy, na których powołuje się brytyjski serwis sa podzieleni. Ich zdaniem transakcja wcale nie musi byc próba ukrycia majątku przed inwestorami upadłego banku chcącymi pozwać Fulda i domagającymi się odszkodowania. A to za sprawą specjalnej ochrony jaka daje prawo stanu Floryda. Przysługuje ona właścicielowi nieruchomości, w przypadku jego bankructwa. W takim przypadku dom nie może być mu odebrany.

ZOBACZ TAKŻE:

- _ Jednak, by skorzystać z dobrodziejstw tego prawa małżeństwo Fuldów musi udowodnić, ze mieszka w rezydencji. A to może być trudne, bo Fuldowie spędzają tyle samo czasu w Nowym Jorku co na Florydzie _ - pisze Times na swojej stronie internetowej.

ZOBACZ W JAKIM PLEBISCYCIE ZWYCIĘŻYŁ RICHARD FULD (ang.):

Jak przypomina brytyjski serwis Fuld stał się symbolem chciwości bankierów z Wall Street, która doprowadziła do kryzysu finansowego. _ Za sprawą swojego bojowniczego charakteru nadano mu przydomek Goryl _ - dodaje Times.

Nawet po upadku Lehmana Fuld nie poczuwał się do osobistej odpowiedzialności za doprowadzenie banku do bankructwa.

ZOBACZ TAKŻE:

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)