Notowania

yahoo
07.09.2011 06:56

Szefowa Yahoo wylatuje, akcje firmy w górę

W mailu rozesłanym do pracowników Carol Bartz ogłosiła, że została zwolniona w rozmowie telefonicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(yahoo.com)

*Dyrektor wykonawcza Yahoo Carol Bartz została zwolniona przez zarząd firmy - poinformowało w oświadczeniu przedsiębiorstwo. *

Informację jako pierwszy podał blog technologiczny All Things D, należący do _ Wall Street Journal _. W e-mailu rozesłanym do pracowników firmy Bartz ogłosiła, że została zwolniona w rozmowie telefonicznej.

_ - Z wielkim smutkiem informuję, że przed chwilą zostałam zwolniona przez telefon przez prezesa zarządu Yahoo (Roya Bostocka). Praca z wami wszystkimi była dla mnie przyjemnością, życzę wam wszystkiego najlepszego _ - napisała.

W oświadczeniu firma podała, że tymczasowym szefem Yahoo został dyrektor finansowy Tim Morse po tym, jak Bartz została _ odsunięta _ z tego stanowiska. Zapowiedziano, że wkrótce rozpocznie się poszukiwanie osoby, która obejmie tę funkcję na stałe.

Znana z ciętego języka Bartz dołączyła do Yahoo w styczniu 2009 roku. Miała zreorganizować i usprawnić firmę, która mimo dobrej pozycji na rynku jest zagrożona rosnącą konkurencją ze strony Facebooka i Google'a. Bartz wprowadziła znaczne cięcia kosztów, m.in. przez masowe zwolnienia i zamykanie oddziałów, jednak nie pomogło to w walce o reklamodawców, w której Yahoo zostało zdecydowanie wyprzedzone przez rywali.

_ - Yahoo potrzebuje czegoś więcej (...), wizji tego, czym chce być w przyszłości _ - ocenił Michael Yoshikami z YCMNET Advisors. Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli niespodziewaną decyzję zarządu. Kurs akcji Yahoo po zamknięciu giełdy wzrósł o blisko 6 procent.

Więcej wiadomości z rynku w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: yahoo, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz