Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szefowie Citigroup i Bank of America na cenzurowanym

0
Podziel się

Kenneth Lewis i Vikram Pandit mogą wkrótce stracić swoje posady.

Szefowie Citigroup i Bank of America na cenzurowanym
(PAP/EPA)
bEieSpnV

Kenneth Lewis i Vikram Pandit, szefowie Bank of America i Citigroup, mają coraz większe kłopoty. Wkrótce zarządy banków mogą zrezygnować z ich usług jako prezesów - pisze Reuters.

O utrzymaniu ich posad mają zdecydować tzw. stres testy, które administracja USA przeprowadza na największych instytucjach finansowych w kraju. Polegają one na sprawdzaniu, czy banki mają wystarczającą ilość kapitału, by przetrwać nawet przy najgorszych scenariuszach przyszłych wydarzeń.

Według doniesień The Wall Street Journal, może się okazać, że zarówno firmy Lewisa jak i Pandita będą potrzebowały kolejnych pieniędzy od rządu.Jeśli więc 90 miliardów dolarów, które otrzymały do tej pory, nie zaspokoi potrzeb obu banków, kompetencje ich szefów staną pod znakiem zapytania.

bEieSpnX

Według komentatorów, obaj panowie są w bardzo trudnej sytuacji. Z jednej strony muszą zapewnić akcjonariuszy, że radzą sobie świetnie, ale z drugiej powinni zmierzyć się z faktyczną sytuacją i jeśli zajdzie potrzeba starać się o rządowe dofinansowanie.

bEieSpoy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)