Notowania

Przejdź na
sms
02.08.2010 10:46

Szejkowie bojąc się terrorystów, zakazują BlackBerry

Chodzi o niekontrolowane serfowanie w sieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w obawie przed działalnością terrorystyczną zamierzają ograniczyć możliwości używania telefonów BlackBerry na swoim terytorium. *

Powodem jest fakt, iż te popularne komunikatory pozwalają na niekontrolowane przekazywanie e-maili i sms-ów, a także na niepodlegający monitoringowi dostęp do Internetu.

Władze telekomunikacyjne Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także Arabii Saudyjskiej zamierzają uniemożliwić posiadaczom telefonów BlackBerry przesyłanie e-maili i sms-ów. Wcześniej te same władze nakazały operatorom, których klienci użytkują te komunikatory zainstalowanie specjalnego oprogramowania, które miało rzekomo usprawnić ich pracę, a w rzeczywistości było oprogramowaniem szpiegującym.

ZOBACZ TAKŻE:MFW chce, by Dubaj pozamykał część firm
Nie okazało się ono jednak na tyle sprawne, by zadowolić służby bezpieczeństwa, które zażądały zastosowania nowych ograniczeń. Na razie nie wiadomo, czy dotkną także pasażerów linii lotniczych podróżujących przez jeden z największych portów lotniczych świata w Dubaju. Krytycy tych posunięć twierdzą, że ograniczenia w komunikowaniu utrudnią prowadzenie działalności biznesowej na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz w Arabii Saudyjskiej.

Także w Indiach władze bezpieczeństwa zagroziły, iż zakażą użytkowania BlackBerry, o ile ich producent nie wprowadzi możliwości monitorowania treści przesyłanych za pośrednictwem tych komunikatorów.

* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: sms, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz