Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szejkowie bojąc się terrorystów, zakazują BlackBerry

0
Podziel się

Chodzi o niekontrolowane serfowanie w sieci.

Szejkowie bojąc się terrorystów, zakazują BlackBerry
(PAP/EPA)
bEifvbcR

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w obawie przed działalnością terrorystyczną zamierzają ograniczyć możliwości używania telefonów BlackBerry na swoim terytorium.

Powodem jest fakt, iż te popularne komunikatory pozwalają na niekontrolowane przekazywanie e-maili i sms-ów, a także na niepodlegający monitoringowi dostęp do Internetu.

Władze telekomunikacyjne Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także Arabii Saudyjskiej zamierzają uniemożliwić posiadaczom telefonów BlackBerry przesyłanie e-maili i sms-ów. Wcześniej te same władze nakazały operatorom, których klienci użytkują te komunikatory zainstalowanie specjalnego oprogramowania, które miało rzekomo usprawnić ich pracę, a w rzeczywistości było oprogramowaniem szpiegującym.

bEifvbcT

ZOBACZ TAKŻE:MFW chce, by Dubaj pozamykał część firm
Nie okazało się ono jednak na tyle sprawne, by zadowolić służby bezpieczeństwa, które zażądały zastosowania nowych ograniczeń. Na razie nie wiadomo, czy dotkną także pasażerów linii lotniczych podróżujących przez jeden z największych portów lotniczych świata w Dubaju. Krytycy tych posunięć twierdzą, że ograniczenia w komunikowaniu utrudnią prowadzenie działalności biznesowej na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz w Arabii Saudyjskiej.

Także w Indiach władze bezpieczeństwa zagroziły, iż zakażą użytkowania BlackBerry, o ile ich producent nie wprowadzi możliwości monitorowania treści przesyłanych za pośrednictwem tych komunikatorów.

bEifvbdu
business news
wiadomości
KOMENTARZE
(0)