Notowania

telewizja
01.12.2008 17:43

Sześciu inwestorów ma chrapkę na TV Puls

Do transakcji może dojść na początku przyszłego roku - zapowiada prezes spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Do transakcji może dojść już na początku 2009 roku - zapowiada Dariusz Dąbski, prezes spółki.

- _ Na dzień dzisiejszy jest sześciu zainteresowanych. Są to polskie i zagraniczne podmioty branżowe _ - mówi Dąbski, nie podając nazw potencjalnych inwestorów. - _ Przygotowaliśmy dla nich prezentację ogólną. W ciągu dwóch tygodni przedstawimy pełny pakiet informacyjny zawierający zweryfikowany biznesplan na najbliższe lata. Potem może nastąpić badanie spółki, a następnie podpisanie listu intencyjnego. Spodziewam się, że do zamknięcia transakcji może dojść już na początku 2009 roku _ - dodał.

Według wcześniejszych spekulacji prasowych do Telewizji Puls w miejsce News Corporation chce wejść TVN, Agora, Axel Springer, Bertelsmann i Polsat. Rzecznicy TVN i Polsatu zdementowali jednak te doniesienia, informując, że spółki nie prowadzą rozmów o zakupie udziałów w TV Puls. Wymieniana wśród potencjalnych inwestorów Telewizji Puls Agora nie komentuje tych informacji.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Zwolnienia w TV Puls. 15 proc. załogi na bruk ]( http://manager.money.pl/news/artykul/zwolnienia;w;tv;puls;15;proc;zalogi;na;bruk,185,0,388025.html )
* [ Murdoch wycofał się z Telewizji Puls ]( http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/murdoch;wycofal;sie;z;telewizji;puls,232,0,382696.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Na początku listopada News Corporation wycofał się z Telewizji Puls i sprzedał swoje udziały pozostałym akcjonariuszom spółki, czyli Ojcom Franciszkanom i Dariuszowi Dąbskiemu.

Obecnie 51 proc. udziałów w stacji należy do Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie), pozostałe 49 do Dariusza Dąbskiego. Po odejściu News Corporation w ramach restrukturyzacji przeprowadzonej do końca listopada TV Puls zwolnił 25 osób z 156 zatrudnionych.

Tagi: telewizja, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz