Notowania

szkocja
01.04.2013 20:13

Szkocja: Zamknięto najstarszą przędzalnię, czynną od 1788 r.

Po 225 latach nieprzerwanej pracy została zamknięta najstarsza przedzalnia w Szkocji. Ostatnio produkowała luksusową odzież z kaszmiru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Youtube)

Po 225 latach nieprzerwanej pracy została zamknięta najstarsza przędzalnia w Szkocji - Caerlee Mills w miejscowości Innerleithen w rejonie Borders. Ostatnio produkowała luksusową odzież z kaszmiru.

Produkcję zakończono w piątek. Pracę straci 33 pracowników. W najlepszym okresie zakłady zatrudniały 400 osób, około 1/5 dorosłej ludności miasteczka.

Poprzedni właściciele JJ & HB Cashmere ogłosili upadłość przed trzema laty, ze stratą 132 miejsc pracy, a zakłady wykupił management. Ostatnio przeszły pod zarząd syndyków z firmy KPMG. Ci jednak nie zdołali znaleźć nikogo zainteresowanego utrzymaniem produkcji.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAŁA PRODUKCJA W PRZĘDZALNI:

Założycielem zakładów był filantrop Alexander Brodie. W 1881 r. nowy właściciel Robert Gill zmodernizował je, wprowadzając turbiny parowe. Jego spadkobiercy sprzedali zakłady rodzinie Ballantyne, która z czasem przestawiła je na produkcję odzieży sportowej. Lata 50. i początek lat 60. to okres, gdy dzianina i dziewiarstwo były w modzie.

W 1965 r. Caerlee Mills odwiedziła Elżbieta II. Monarchini uhonorowała zakłady nagrodą za osiągnięcia w produkcji przemysłowej. W ostatnich latach nie zdołały one przyciągnąć nowych klientów.

Czytaj więcej w Money.pl
Takie firmy upadają najczęściej Zobacz, ile i jakie firmy bankrutowały w poszczególnych województwach w 2012 roku.
Nowy rekord. W miesiąc upadły 82 firmy W maju upadłość ogłosiły 82 firmy, o 28,1 procent więcej niż w kwietniu oraz 32,3 procent więcej niż w maju 2011 roku.
Tak nami manipulują. Mercedes, Cola, Nike Oto cała prawda o najsłynniejszych działaniach tych firm. Najważniejszym zadaniem jest poruszyć podświadomość.
Tagi: szkocja, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz