Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
vodafone
28.05.2008 06:31

Szok w Vodafone. Szef firmy odchodzi

Po pięciu latach Arun Sarin przestanie kierować jedną z najpotężniejszych brytyjskich firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Jak donosi BBC zaskakująca decyzja o przejściu na emeryturę wejdzie w życie wraz z końcem lipca. Nowym szefem firmy zostanie dotychczasowy zastępca Sarina Vittorio Colao.

Wiadomość o zmianie szefa Vodafone pojawiła się zaraz po tym, gdy firma ogłosiła, że jej roczny zysk (przed opodatkowaniem) urósł o 2 proc. do 8,9 mld funtów.

Sarin zasłużył sobie na uznanie ekspertów po tym jak w 2006 r. w trudnym dla firmy okresie poradził sobie z buntem udziałowców, gdy powszechnie krytykowano jego skuteczność. W tamtym roku Vodafone miał rekordową stratę w wysokości 14,9 mld funtów.

Sarin został postawiony pod ścianą, gdy akcjonariusze posiadający 15 proc. udziałów w firmie głosowali przeciw pozostawieniu go na stanowisku. Ale jak podkreślają analitycy z londyńskiego city udało mu się wyprowadzić firmę na prostą. Od 2003 r. gdy Sarin został szefem Vodafone akcje firmy podrożały o 38 proc.

Nowa strategia firmy zakłada przede wszystkim zaangażowanie w działania na rynkach rozwijających się. W ubiegłym roku zyski Vodafone w Indiach urosły o 50 proc. Dzięki temu udało się zrekompensować brak rewelacyjnych wyników w Europie,gdzie za sprawą dużej konkurencji i nacisków regulatorów rynku ceny poszły w dół o 15,8 proc.

Tagi: vodafone, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz