Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ubs
08.07.2009 13:04

Szwajcaria broni UBS przed USA

Amerykanie ciągle zmagają się z bankiem, by wydał informacje o kontach 52 tys. klientów z USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Ciąg dalszy zmagań amerykańsko-szwajcarskich. Walka toczy się o informacje na temat 52 tys. kont amerykańskich klientów, którzy według administracji USA ukrywają swoje pieniądze przez opodatkowaniem - pisze Reuters. *

Pomimo ugodowości, którą Szwajcaria i UBS prezentowała w ostatnich miesiącach, jej rząd postanowił bronić niezależności banku. Wszystko dlatego, że zbytnia uległość z jego strony doprowadziłaby do obniżenia wiarygodności tej instytucji. Wtedy z jej usług rezygnowaliby klienci.

Wszystko dlatego, że szefostwo UBS czeka w przyszłym tygodniu przesłuchanie przed sądem w Miami. Amerykańskie władze chcą wydania informacji o 52 tys. kont klientów z USA. Podejrzewają, że ukryli oni w 15 miliardów dolarów.

Szwajcarski rząd podkreśla, że jego prawo zabrania wydawania takich informacji. Zastrzega, że jeśli dojdzie do próby ich przekazania, zabezpieczy te informacje przed wypłynięciem z banku.

Tagi: ubs, bank, szwajcaria, podatki, raje, podatkowe, amerykanie, usa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz