Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Szwedzka partia chce zalegalizować piractwo

Szwedzka partia chce zalegalizować piractwo

Fot. PAP / EPA

Szwedzka lewicowa partia Vänsterpartiet chce zalegalizować udostępnianie do użytku osobistego plików chronionych prawami autorskimi.

Partia dysponująca 22 miejscami w parlamencie, uważa piractwo za działanie podobne do wypożyczania książek z biblioteki publicznej.

Projekt opracowany na kongresie partyjnym zakłada udostępnianie i pobieranie z internetu chronionych materiałów do prywatnego wykorzystania, pod warunkiem, że nie posłużą do celów komercyjnych. Partia w swoim wniosku podkreśla, że działania mające powstrzymać wymianę plików, takie jak inwigilacja lub nieuzasadnione wyroki, są niedopuszczalne. 

We wniosku wspomina się także o toczących się procesach przeciwko szwedzkiemu serwisowi torrentowemu Pirate Bay, określając je mianem farsy.

polityka, piractwo, szwecja, partia polityczna, zalegalizowania
_4press
Czytaj także
Polecane galerie
2008-06-12 08:00
Teraz jest jeszcze większy
2008-06-11 21:50 "Tu Ne Cede Malis"
wiadomo, Szwecja to raj dla socjalistów - pewnie zalegalizują, Szwecja straci zaufanie zachodnich inwestorów i wszyscy dołożą do interesu. Tam gdzie nie chroni się własnosci prywatnej - oznacza ze mozna kraść. A w takm kraju nikt interesów robił nie bedzie - lepiej na Białorusi juz, tez korupcja i złodziejstwo, ale podatki chociaz 5 razy nizsze.