Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szwedzkie armatki w Korei Północnej

0
Podziel się:

Szwedzki producent armatek śnieżnych z zaskoczeniem odkrył, że jego sprzęt jest wykorzystywany w nowo otwartym kurorcie narciarskim w Korei Północnej.

Szwedzkie armatki w Korei Północnej
(Jeff Pang/CC/Flickr)
bELhbXDV

Dzisiaj firma Areco tłumaczyła, że nie sprzedawała Pjongjangowi żadnego wyposażenia.

Na fotografiach kurortu w przełęczy Masik, które ukazały się w serwisie oficjalnej północnokoreańskiej agencji prasowej, widać armatki śnieżne tej firmy, a także inny zachodni sprzęt, który nie powinien był tam trafić z powodu embarga na towary luksusowe.

- _ Nie mam pojęcia, w jaki sposób sprzęt znalazł się w Korei Północnej. Nie sprzedawaliśmy ich tam bezpośrednio _ - oświadczył w gazecie _ Dagens Nyheter _ dyrektor generalny Areco Johan Erling. - _ Także przedstawiciel firmy w Chinach twierdzi, że nie sprzedał Korei Północnej armatek _ - dodał Erling.

bELhbXDX

Wśród dóbr luksusowych, których eksport do Korei Północnej został zakazany przez Unię Europejską, figuruje _ sprzęt narciarski, golfowy, a także do nurkowania i uprawiania sportów wodnych _.

Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un odwiedził kurort 31 grudnia. Według oficjalnej agencji trasy narciarskie mają tam łączną długość 110 kilometrów.

W sierpniu 2013 roku Szwajcaria zablokowała sprzedaż do Korei Północnej wyciągów narciarskich przez firmę Bartholet Maschinenbau, tłumacząc, że nie będzie ona wspierać _ projektu służącego prestiżowi i propagandzie reżimu _. Wartość porozumienia szacowano na 7 mln franków (5,7 mln euro).

Czytaj więcej w Money.pl

bELhbXEd
bELhbXEy
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)