Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tajlandia
15.10.2009 08:44

Tajlandia: Król zachorował, giełda dołuje

Zdrowie najdłużej panującego monarchy świata pilnie śledzą rynki finansowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

81-letni król Tajlandii Bhumibol Adulyadel, który od 19 września przebywa w szpitalu, potrzebuje dalszej hospitalizacji, choć jego stan poprawia się - poinformował pałac królewski. Nie uspokoiło to tajlandzkiej giełdy, która ponownie notuje spadki.

_ - Stan Jego Wysokości polepsza się i nie potrzebuje on już dalszego leczenia medycznego poza fizjoterapią, która może być czasochłonna _ - powiedział jeden z urzędników pałacu, zastrzegając sobie anonimowość. Dodał, że król potrzebuje _ ćwiczeń, które pozwoliłyby mu złagodzić poczucie zmęczenia _.

Mimo zapewnień o poprawie zdrowia monarchy tajlandzka giełda papierów wartościowych odnotowała drugi dzień z rzędu silne spadki spowodowane obawami co do stanu króla, cieszącego się ogromnym poparciem społeczeństwa.

Bhumibol trafił do szpitala w Bangkoku z gorączką, uczuciem zmęczenia i brakiem apetytu. Król miał też kłopoty z płucami, których _ pełne wyleczenie może wymagać więcej czasu, zwłaszcza w przypadku osób starszych _ - głosi oficjalne oświadczenie otoczenia króla.

W październiku 2007 roku król Bhumibol spędził trzy tygodnie w szpitalu z objawami niewielkiego zawału. W zeszłym roku z powodu zapalenia przełyku nie mógł wygłosić tradycyjnej mowy w swoje urodziny.

Zdrowie Bhumibola, najdłużej panującego monarchy świata, to w Tajlandii nadzwyczaj wrażliwa kwestia, ponieważ wiąże się ze sprawą sukcesji. Jego syn i następca tronu, książę Vajiralongkorn, nie cieszy się takim poparciem jak ojciec, którego darzy czcią większość Tajów.

Z tego powodu zdrowie króla śledzą także rynki finansowe, zwłaszcza w kontekście pogłębiającego się w kraju kryzysu politycznego, który uderzył już w zagraniczne inwestycje w Tajlandii, będącej drugą gospodarką Azji Południowo-Wschodniej.

Tagi: tajlandia, król, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz