Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tanie linie lotnicze
04.12.2014 06:30

Tanie linie lotnicze wymuszają na Lufthansie obniżki

Firma chce obniżyć ceny przelotów, tnąc wydatki osobowe na pilotów i personel pokładowy oraz na konserwację sprzętu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aero Icarus/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

Największy niemiecki przewoźnik Lufthansa zapowiedział rozbudowę segmentu tanich lotów, aby sprostać konkurencji ze strony tanich linii lotniczych w rodzaju Ryanair czy EasyJet - poinformował szef Lufthansy Carsten Spohr w środę we Frankfurcie nad Menem.

Istniejąca już spółka Lufthansy - Eurowings - otrzyma większe samoloty i będzie oferować atrakcyjne cenowo połączenia zarówno w Europie, jak i na długich dystansach - powiedział Spohr po posiedzeniu rady nadzorczej koncernu, która zaakceptowała plany dyrekcji.

Lufthansa chce obniżyć ceny przelotów, tnąc wydatki osobowe na pilotów i personel pokładowy oraz na konserwację sprzętu - podała agencja dpa.

Spółka Eurowings jest pomyślana jako platforma oferującą usługi kilku linii lotniczych. Ma dysponować 23 własnymi Airbusami, które do końca 2017 roku zastąpią wykorzystywane obecnie mniejsze samoloty. Flota Eurowings będzie składać się ponadto z 58 maszyn Germanwings oraz siedmiu A330 obsługujących loty na długich dystansach, należących obecnie do niemiecko-tureckiej spółki SunExpress.

Centrala Eurowings zostanie ulokowana w Kolonii. Port lotniczy Kolonia-Bonn został wybrany ze względu na możliwość całodobowej pracy. W przyszłości Lufthansa zamierza stworzyć na bazie Eurowings holding europejski.

Plany kierownictwa Lufthansy spotkały się ze sprzeciwem pilotów. Związek zawodowy pilotów Cockpit zapowiedział na najbliższy czwartek kolejny strajk. Będzie to już dziesiąta akcja protestacyjna w tym roku. Piloci domagają się też zachowania korzystnych dla nich przywilejów emerytalnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Lufthansa strajkuje. Co z lotami z Warszawy? Kilka tysięcy lotów na całym świecie odwołanych, milionowe straty przewoźnika.
Piloci Lufthansy radykanie rozszerzają strajk Dotkniętych strajkiem jest 150 tysięcy pasażerów. Strajk potrwa do północy.
Lufthansa straciła już 170 mln euro. Powód? Podłożem trwającego od kwietnia konfliktu jest spór o wcześniejsze emerytury, a głównie o kwestie płacowe.
Tagi: tanie linie lotnicze, tanie linie, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz