Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
22.05.2012 15:23

Tanie linie lotnicze ze Szwecji ogłoszą bankructwo

Wszystkie loty zostały odwołane a jutro właściciel linii zgłosi wniosek o upadłość.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gwydionwilliams/CC/Flickr)

Skyways Express nie będą już wozić pasażerów. Wszystkie loty zostały odwołane a jutro właściciel linii zgłosi wniosek o upadłość.

Właściciele przewoźnika tłumaczyli, że nie mogą go już dłużej finansować. Dlatego wstrzymali wypłaty dla 350 pracowników firmy i odwołali w trybie natychmiastowym wszystkie loty.

Skyways nie latał do Polski, miał za to bogatą siatkę połączeń w samej Szwecji. Oprócz tego samoloty tego przewoźnika latały między innymi do Helsinek, Kopenhagi, Pragi, Kijowa, Manchesteru i Lyonu. Głównym portem tej linii było największe lotnisko Szwecji - Arlanda koło Sztokholmu.

Dziś odwołano łącznie 31 lotów przewoźnika. Bilety na połączenia samolotami Skyways ma jeszcze około 12 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Zbankrutowało biuro podróży. Co z klientami? Poza granicami przebywa grupa klientów biura, która dzisiaj wróci do kraju.
Firmy plajtują. Sprawdź, ile upadło w kwietniu W kwietniu upadłość ogłosiły 64 firmy. To o 13,5 procent mniej niż w marcu, ale 18,5 procent więcej niż w kwietniu 2011 roku.
Dziesiątki nowych połączeń lotniczych. Stąd opłaca się latać W rozkładzie lotów naszych portów pojawiły się nowe kierunki. Rewolucja trwa też na polskim niebie - siatka połączeń jest coraz gęstsza.
Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz