Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tanie linie lotnicze
22.07.2011 16:12

Tanie linie zarabiają na klasie biznes

EasyJet sprzedał już 75 procent wszystkich miejsc na loty w kluczowym dla branży sezonie letnim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WexDub/CC/Flickr)

Brytyjskie linie lotnicze EasyJet zapowiadają znaczący wzrost przychodów. Zyski większe od oczekiwanych to zasługa nowej strategii marketingowej niskobudżetowego przewoźnika, który stawia teraz na pasażerów klasy biznes.

W okresie od kwietnia do czerwca tego roku przychody firmy wzrosły o 23 procent, do 936 milionów funtów. EasyJet sprzedał już 75 procent wszystkich miejsc na loty w kluczowym dla branży sezonie letnim i oczekuje zysków rzędu 200-230 milionów funtów brutto za cały rok. Analitycy spodziewali się 179 milionów, pisze serwis independent.co.uk.

Wzrost przychodów firmy to rezultat zwiększenia liczby lotów oraz opłat dodatkowych, min. za bagaż podręczny. Napływ klientów EasyJet zawdzięcza też uruchomieniu nowej, elastycznej taryfy dla pasażerów podróżujących służbowo. Umożliwia ona zmianę rezerwacji do dwóch godzin przed planowanym terminem odlotu.

Ogłoszona w listopadzie strategia firmy zakłada ponadto uruchomienie większej liczby połączeń do poszczególnych miast. Ma to zwiększyć popyt na loty poza sezonem i uniezależnić przewoźnika od koniunktury w branży turystycznej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t139095.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/strata;taniego;przewoznika;podwoila;sie,24,0,826392.html) Strata taniego przewoźnika podwoiła się Linie lotnicze Easyjet tłumaczą to rosnącymi cenami paliw i ciężką sytuacją na rynku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t113406.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/szef;ryanair;potwierdza;beda;bilety;na;miejsca;stojace,235,0,692715.html) Szef Ryanair potwierdza: Będą bilety na miejsca stojące _ Jeśli pasażerowie będą się dobrze trzymać, to i na stojąco będzie bezpiecznie _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t102272.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/easyjet;konczy;spor;o;prawo;do;nazwy,222,0,690910.html) Easyjet kończy spór o prawo do nazwy Założyciel tanich linii lotniczych dostanie 0,25 procent rocznych przychodów firmy.
Tagi: tanie linie lotnicze, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz