Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tesco
02.09.2011 06:00

Tesco wychodzi z Japonii. Bo nie zarabiało

Brytyjska sieć Tesco rezygnuje z prowadzenia sklepów w Japonii, Powód - zarabia tam za mało.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gene Hunt/CC/FLickr)

Zdaniem _ The Telegraph _ decyzja o sprzedaży 129 sklepów w okolicy Tokio to radki przypadek tego, że firma przyznaje się do porażki. Sprzedaż w Japonii spadła ostatnio o osiem procent.

Komentatorzy zastanawiają się teraz, czy firma, która przez osiem lat nie była w stanie generować zysku w kraju kwitnącej wiśni zdecyduje się na podobny krok w USA. Sieć sklepów Fresh&Easy od czterech lat także nie ma wyników, które satysfakcjonowałyby centralę firmy.

Jednak szef firmy Phillip Clark podkreśla, że nie ma powodów do porównywania sytuacji w Japonii i USA, a w tym ostatnim kraju firma będzie robić wszystko, by osiągnąć zyski.

Tesco to nie pierwsza sieć handlowa, która wyszła z japońskiego rynku. W 2005 roku podobną decyzję podjął Carefour.

Czytaj więcej o sieci Tesco w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t89236.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/wojna;na;ceny;tesco;klienci;sprytniejsi,213,0,801237.html) Wojna na ceny Tesco. Klienci sprytniejsi Brytyjski supermarket obiecał zwracać różnicę w cenie. Nie przewidział, że będzie go to kosztowało aż tak wiele
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t86348.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ekspansja;giganta;zakonczy;wojne;supermarketow,251,0,686075.html) Ekspansja giganta zakończy wojnę supermarketów? Największa brytyjska sieć planuje otwarcia sklepów.
Tagi: tesco, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz