Notowania

Przejdź na

Tesla chce podbić Stary Kontynent autami na prąd

Nowy szef na Europę zamierza otwierać kolejne filie w europejskich metropoliach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lightningcarcompany.co.uk)

*Cristiano Carlutti, odpowiedzialny w amerykańskiej firmie za ten proces potwierdził w rozmowie z dziennikiem Handelsblatt, że do dotychczasowych europejskich filii firmy w Londynie, Monachium i Monako, dojdą niebawem kolejne. *

_ - W tym roku chcemy otworzyć filie w Mediolanie, Paryżu, Kopenhadze i Zurychu _, zapowiedział Carlutti. W USA Tesla prowadzi już siedem salonów samochodowych.

Firma planuje sprzedawać w Europie tyle samo aut, co w na rynku amerykańskim.

Przed tygodniem firma ogłosiła produkcję tysięcznego egzemplarza swojego sportowego modelu Roadster. W Niemczech sprzedano już 50 modeli z dopuszczeniem do ruchu po autostradzie, 180 w całej Europie.

Według danych Tesli firma zdobyła w Danii dziesięć procent rynku w segmencie luksusowych aut sportowych. Producent aut elektrycznych zadebiutował w Europie dopiero w połowie 2009 r., na rynku amerykańskim działa już rok dłużej. Carlutti pracuje w europejskiej siedzibie Tesli w Windsor pod Londynem. Główna siedziba firmy znajduje się w kalifornijskim San Carla, jednak już w pierwszym kwartale roku firma przenosi swoją centralę do Palo Alto w Silicon Valley.

Drugim modelem auta elektrycznego Tesli będzie model S - _ sportowe auto rodzinne _. Auto zadebiutuje na rynku amerykańskim w pierwszym kwartale 2012 roku w cenie około 50 tys. dolarów. Na nowy model Tesla ma juz 2 tys. zamówień.

Podczas gdy zakładana sprzedaż modelu Roadster ma wynieść w tym roku 1 tys. egzemplarzy, dla modelu S Tesla podnosi poprzeczkę już znacznie wyżej, planując roczną sprzedaż na poziomie 20 tys. egzemplarzy.

Carlutti wcześniej pracował w Fiacie. Doszedł tam do stanowiska członka zarządu, odpowiadał za działalność dealerów i flagowych salonów marki oraz opracowywał strategię dla operatywnej działalności wynajmu samochodów oraz sprzedaż samochodów używanych. Był ponadto szefem jednego z włoskich start-upów oraz dyrektorem ds. kontaktów z mediami w komitecie organizacyjnym Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: samochody, elektryczne, tesla, produkcja, sprzedaż, europa, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, moto
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz