Notowania

time warner
29.05.2009 08:16

Time Warner i AOL się podzielą. Po ośmiu latach

Medialny gigant zapowiada podział do końca roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Medialny gigant zapowiada usamodzielnienie internetowego ramienia do końca roku.

Wielka fuzja, która w 2001 roku była symbolem _ dot.comowego boomu _, okazała się jednym z najmniej udanych posunięć w tej branży - podsumowuje _ BBC News _. Po ośmiu latach Time Warner stwierdził, że nie po drodze mu już z amerykańskim, internetowym potentatem.

Time Warner ma kłopoty. Zobacz materiał w Bloomberg TV:

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **AOL** próbuje ratować Bebo ]( http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/aol;probuje;ratowac;bebo,139,0,424843.html )
* [ **AOL** zwolni 700 osób ]( http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/aol;zwolni;700;osob,43,0,423211.html )

Wszystko przez kurczący się w oczach tort reklamowy._ - Wierzymy, że AOL będzie radzić sobie znacznie lepiej i wykorzysta w pełni swój potencjał, jako samodzielna firma - _ powiedział BBC Jeff Bewkes, prezes Time Warner .

Do końca roku Time Warner kupi od Google 5 procent akcji AOL, których brakuje mu do stuprocentowego pakietu akcji internetowej spółki. Potem AOL stanie się ponownie samodzielnym przedsiębiorstwem.

* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: time warner, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, e-biznes
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz