Notowania

wyjazdy
18.07.2010 13:10

To nie będzie rekordowy sezon dla turystyki

Początek był niezły, ale wulkan, powodzie oraz osłabienie złotego zrobiły swoje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(felipe_gabaldon/CC/Flickr)

Sezon turystyczny zapowiadał się dobrze, ale szereg czynników, szczególnie pogodowych, sprawił, że teraz jest gorzej.

Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Józef Ratajski powiedział, że wiosną sprzedaż wyglądała bardzo obiecująca. Potem zadziałała pogoda, która całkowicie wstrzymała ruch na rynku. Powodem wstrzymania najpierw był islandzki wulkan, póżniej powodzie.

Wiceprezes PIT zauważył, że ludzi, których osobiście dotknął żywioł na pewno w tym roku nie pojadą na urlop, co znacząco zmniejszyło liczbę klientów.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t47393.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/blisko;750;tysiecy;zlotych;kar;dla;biur;podrozy,240,0,594160.html) Blisko 750 tysięcy złotych kar dla biur podróży
W tym roku Polacy chętniej decydują się na wyjazdy urlopowe w kraju. Jóżef Ratajski powiedział, że powodem był wzrost cen wycieczek zagranicznych. To było spowodowane spadkiem wartości złotego, z czego wynikała niekorzystny stosunek wartości polskiej waluty do euro.

Innym czynnikiem, który wpłynął na wzrost popularności urlopów w kraju jest pogoda. Od ponad dwóch tygodni utrzymują się tropikalne temperatury i synoptycy zapowiadają, że takie warunki będą się utrzymywać.

* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: wyjazdy, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz