Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
06.01.2014 21:06

Tony Blair zarobił 15,6 mln euro na działalności biznesowej

Tylko od marca 2012 do marca 2013 roku były premier podwoił swój majątek zbudowany na dochodach z doradztwa dla różnych rządów i amerykańskiego banku JP Morgan oraz z honorariów za wykłady.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Działalność biznesowa byłego brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira po zakończeniu sprawowania tej funkcji, którą pełnił przez ponad 10 lat, do 2007 r., przyniosła mu dotąd fortunę w wysokości 15,6 mln euro (13 mln funtów) - podsumował dziennik _ The Guardian _.

Tylko od marca 2012 do marca 2013 roku Blair podwoił swój majątek zbudowany na dochodach z doradztwa dla różnych rządów i funkcji doradczych w amerykańskim banku JP Morgan oraz z honorariów za wykłady.

_ The Guardian _ przypomina, że Blair zawsze podkreślał, iż nie chce być _ człowiekiem superbogatym _ i dlatego część swych dochodów przeznacza na finansowanie projektów pomocowych dla różnych krajów afrykańskich.

Były laburzystowski szef rządu brytyjskiego uchodzący za jednego z najlepiej opłacanych na świecie wykładowców i mówców, nie zdołał uniknąć krytyki medialnej związanej ze stylem życia.

W skład jego majątku wchodzi luksusowe, warte miliony funtów mieszkanie w Londynie, wiejska rezydencja nabyta za 5,75 mln funtów (6,9 mln euro) oraz dwa przedsiębiorstwa usługowo-doradcze zatrudniające po kilkadziesiąt osób.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wielka brytania, tony blair, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz