Notowania

facebook w polsce
23.10.2012 13:18

Top 10 aplikacji na Facebooku. Kto liderem?

Wśród dziesięciu najpopularniejszych aplikacji, z których korzystają polscy internauci na Facebooku, pierwsze miejsce należy do programu "Mój kalendarz".

Podziel się
Dodaj komentarz
(gmutlu/iStockphoto)

Wśród dziesięciu najpopularniejszych aplikacji, z których korzystają polscy internauci na Facebooku, pierwsze miejsce należy do programu _ Mój kalendarz _. Według specjalistów służy on do wyłudzania danych i rozsyłania spamu.

Według danych z badania Megapanel PBI/Gemius (sierpień 2012), najpopularniejszą aplikacją wśród użytkowników Facebooka, łączących się z serwisem z terytorium Polski, jest _ Mój Kalendarz _. Program oferuje funkcję wirtualnego kalendarza, wraz z opcją przypominania o urodzinach znajomych.

W rzeczywistości powoduje rozsyłanie wśród znajomych zaproszeń i zapytań bez wiedzy użytkownika. Dodatkowo maskuje swoją instalację, wystarczy odpowiedzieć na prośbę uzupełnienia danych w _ kalendarzu _ znajomego (prośba taka wysyłana jest najczęściej bez wiedzy _ zapraszającego _) by stać się częścią sieci rozsyłającej niechciane wiadomości i gromadzącej dane o kolejnych użytkownikach.

W ubiegłym roku duża część polskich serwisów technologicznych i informacyjnych pisała o zagrożeniach, które może nieść ze sobą _ Mój kalendarz _. Firma ESET, zajmująca się tworzeniem oprogramowania antywirusowego, ostrzegała, że program ma znikomą użyteczność, a w rzeczywistości służy do zbierania _ ogromnej ilości danych o użytkownikach sieci - od ich adresów mailowych po strony internetowe, które odwiedzili _. Mimo tego, popularność aplikacji jest wciąż wysoka.

Według Gemiusa w lipcu z _ Mojego kalendarza _ skorzystał 1 mln 100 tys. tzw. realnych użytkowników (czyli takich, którzy w danym miesiącu wykonali co najmniej jedną odsłonę danej strony), a w sierpniu - 900 tys., czyli około 7 proc. wszystkich polskich użytkowników Facebooka.

Na kolejnych miejscach w rankingu popularności aplikacji według Gemiusa znajdują się gry społecznościowe - _ Diamond Dash _ (660 tys. użytkowników), _ Monster World _ (620 tys.), _ Magic Land _ (404 tys.) i _ The Ville _ (400 tys.).

W drugiej połowie stawki znalazły się aplikacje: _ Bubble Witch _, _ ChefVille _, _ Castle Ville _, _ Bubble Island _ i zamykająca zestawienie top 10 - _ Bubble Safari _, która jeszcze w lipcu była na szóstym miejscu, gromadząc 620 tys. realnych użytkowników. W sierpniu z gry skorzystało mniej niż 350 tys.

Dane opracowane zostały na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius za sierpień 2012.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: facebook w polsce, facebook, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, e-biznes
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz