Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Totalizator Sportowy bez prezesa. Sławomir Dudziński odwołany

0
Podziel się:

W tym tygodniu rada nadzorcza spółki ma ogłosić konkurs na nowego prezesa.

Totalizator Sportowy bez prezesa. Sławomir Dudziński odwołany
(Reporter)
bETsUdHF

Oficjalną przyczyną dymisji był między innymi brak wizji rozwoju spółki i koncepcji dalszego wzrostu jej przychodów.

Rzecznik Ministerstwa Skarbu Magdalena Kobos w rozmowie z _ Pulsem Biznesu _ jako inne powody wymienia też niesatysfakcjonującą współpracę prezesa z radą nadzorczą firmy. Gazeta zwraca uwagę, że do odwołania doszło po ogłoszeniu, że w I kwartale Totalizator miał aż 929 milionów złotych dochodów.

Z kolei w ubiegłym roku na gry liczbowe i loterie Polacy wydali prawie 3 miliardy złotych - o 10 procent więcej niż rok wcześniej. Odwołany prezes tłumaczył ten wzrost podwyżką cen zakładów Lotto i wprowadzeniem loterii Kaskada, która przyniosła ponad 100 milionów złotych zysku.

bETsUdHH

Ministerstwo Skarbu prawdopodobnie przychyliło się do stanowiska ekspertów rynku hazardu, którzy zwracali uwagę na małą liczbę _ szóstek _ w Lotto. To powoduje częste kumulacje, co skokowo zwiększa przychody firmy. Wskazują też, że wyniki z 2011 roku są gorsze niż w 2009 i 2008 roku, gdy Sławomir Dudziński objął swoje stanowisko.

W tym tygodniu rada nadzorcza Totalizatora ma ogłosić konkurs na nowego prezesa. Tymczasowo tę funkcję przejął dotychczasowy wiceprezes Piotr Kamiński. Na razie nie wiadomo czy weźmie udział w konkursie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz, ile Lotto zarobiło na kumulacjach W 2011 roku Lotto przekazało 42,5 mln złotych więcej na sport oraz 11 mln na kulturę.
Rekord wszech czasów w Lotto! Zobacz, ile wygrał gracz z Gdyni We wczorajszym losowaniu Lotto tylko jedna osoba trafiła szóstkę.
Lotto przez internet? Całkiem realne Firma szuka sposobów na zwiększenie liczby klientów.
bETsUdIi
KOMENTARZE
(0)