Notowania

toyota
31.03.2010 08:45

Toyota i Mazda zawarły strategiczny sojusz

Mazda otrzyma od Toyoty technologię napędów hybrydowych i wprowadzi pierwsze eko-auto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Toyota udostępni Mazdzie swoją technologię napędów hybrydowych. Dzięki temu strategicznemu sojuszowi Mazda będzie mogła wprowadzić na rynek swoje pierwsze ekologiczne auto. *

Skorzysta na tym także Toyota, która będzie mogła rozbudować i obniżyć koszty masowej produkcji napędów hybrydowych.

Mazda nie ma jeszcze w ofercie żadnego modelu przyjaznego dla środowiska. Podczas gdy Nissan i Mitsubishi chcą wprowadzić w tym roku modele aut elektrycznych dla klientów prywatnych, a hybryda Toyoty jest bestsellerem w Japonii, Mazda nie ma do zaoferowania żadnego konkurencyjnego produktu.

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Hiroszimie zamierza rozpocząć jak najszybciej pracę nad hybrydowym sedanem, który pojawi się na rynku japońskim w roku 2013.

Sojusz jest kolejnym dowodem na słabnącą pozycję japońskich producentów wobec amerykańskich firm motoryzacyjnych. Dotychczasowy partner Mazdy Ford zredukował swoje udziały w japońskim koncernie i zapowiedział, że w przyszłości nie będzie już wspólnych modeli z Mazdą.

Wcześniej Toyota wycofała się ze współpracy z GM.

Tymczasem nawet mimo ostatnich problemów z usterkami swoich modeliToyota zaprezentowała dobre wyniki gospodarcze. Zyskały także Honda, Nissan i Mitsubishi.

Powodem dobrych danych jest przede wszystkim wzrost eksportu do Chin, ale także do USA.

Łącznie Toyota wyprodukowała w lutym 655 180 aut. Produkcja drugiej na rynku japońskim Hondy wzrosła o 49 procent do 284 711 sztuk, Nissan odnotował 72 procentowy wzrost i wiąże duże nadzieje ze swoim modelem auta elektrycznego Leaf.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Chcemy kupować auta, ale starsze i tańsze ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/chcemy;kupowac;auta;ale;starsze;i;tansze,37,0,602405.html )
* [ USA pozywają **Toyotę** o odszkodowanie ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/usa;pozywaja;toyote;o;odszkodowanie,67,0,599363.html )
* [ Volkswagen i BMW w ogromnym dołku ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/volkswagen;i;bmw;w;ogromnym;dolku,162,0,598690.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: toyota, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, moto
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz