Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
toyota
21.03.2007 06:34

Toyota ma internetowy bank

Toyota Bank Polska rozszerza ofertę o produkty bankowe dla klientów indywidualnych i firm. Będzie działać wyłącznie w internecie pozostając bankiem niszowym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Toyota Bank Polska rozszerza ofertę o produkty bankowe dla klientów indywidualnych i firm. Będzie działać wyłącznie w internecie pozostając bankiem niszowym.

Toyota Bank Polska jest znana na rynku przede wszystkim z udzielania kredytów pod zakup samochodu. Teraz to się radykalnie zmieni.

"Wprowadzamy pełną gamę produktów detalicznych dla klientów indywidualnych i mniejszych firm. Nie będziemy jednak konkurować z innymi dużymi instytucjami w kraju. Pozostaniemy bankiem niszowym i uważamy, że jest to najlepsza strategia dla takiego banku jak nasz" - mówi Piotr Juda, prezes Toyota Bank Polska.

ZOBACZ TAKŻE:
Banki w sieci rosną w siłę - raport Money.plJego zdaniem oferta banku skierowana jest przede wszystkim do osób, które lubią nowe technologie i obrót bezgotówkowy. Siłą nowej instytucji ma być fakt, że działa wyłącznie w internecie, co pozwala na oferowanie klientom banku korzystniejszych warunków finansowych od instytucji finansowych posiadający rozbudowaną sieć oddziałów.

Toyota Bank Polska klientom indywidualnym oferuje konta osobiste i oszczędnościowe, za którego prowadzenie nie są pobierane opłaty. Oprocentowanie ich początkowe zaczyna się od 2,5 proc. W przypadku konta oszczędnościowego może ono wzrosnąć do 4,05 proc., pod warunkiem, że zebrana kwota przekroczy 20 tys. zł.

_ Dla firm oprócz dwóch kart (debetowej i kredytowej) przygotowano również lokaty terminowe i lokaty overnight. Za rachunek bieżący opłata miesięczna wynosi 10 zł. _

Osoby fizyczne mogą skorzystać z pożyczki i lokaty. Mają do wyboru także dwie karty debetowe i trzy kredytowe. Klienci banku mogą liczyć również na specjalne premie za lojalność. Punkty za dokonywanie zakupów przy pomocy kart płatniczych będą mogli później wymienić m.in. na dodatkowy rabat przy zakupie auta. Również na dodatkowe profity mogą otrzymać osoby korzystające z konta oszczędnościowego, jeżeli zebrane środki posłużą na zakup nowego auta ze stajni Toyoty.

Zdaniem Waltera Leyendeckera, szefa Toyota Financial Services na Europę, projekt bankowości elektronicznej realizowany na taką skalę jest czymś wyjątkowym. "Ten model, jaki jest obecnie wdrażany w Polsce może zostać przeniesiony również na inne kraje" - uważa Leyendecker.

Według przedstawicieli Toyota Bank Polska, klient tego banku ma dostęp do swoich dokumentów bankowych. "Jest to nowość w bankowości elektronicznej. Wprowadziliśmy również możliwość dokonywania kilku przelewów jednocześnie na podstawie jednego hasła zatwierdzającego" - mówi Ireneusz Wojciechowski z Toyota Bank Polska.

Do ciekawostek można zaliczyć również to, że klient sam może sobie zmienić wygląd ekranu, na którym wyświetlają się dostępne funkcje danego konta.

Tagi: toyota, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz