Notowania

toyota
05.04.2011 10:02

Toyota zamknie czasowo fabryki w USA

Koncernowi brakuje części sprowadzanych z Japonii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Toyota/Materiały prasowe)

W kwietniu firma Toyota Motor Corp. zmuszona będzie zamknąć swoje fabryki w Stanach Zjednoczonych, ze względu na brak części samochodowych sprowadzanych z Japonii - poinformował amerykański rzecznik koncernu Mike Goss.

Trzęsienie ziemi zniszczyło fabryki części samochodowych w północno-wschodniej Japonii. Ich brak sparaliżował częściowo produkcję samochodów Toyoty w kraju i za granicą.

Nie wiadomo jak długo potrwa przerwa w produkcji samochodów, ani kiedy dokładnie się rozpocznie. - _ Tymczasowe zamknięcie zakładów w Stanach Zjednoczonych nie spowoduje zwolnień wśród liczącej 25 tys. załogi fabryk Toyoty _ - zapewnia Goss.

Brak części paraliżuje produkcję różnych firm. W ubiegłym tygodniu Ford Motor Co. i Nissan poinformowały, że w kwietniu zamknięte zostaną na jakiś czas ich zakłady, a prezes Chryslera, Sergio Marchionne powiedział, że w jego fabrykach również nastąpią zakłócenia w produkcji.

Goss ocenił, że jest za wcześnie, by ocenić jak poważne będą konsekwencje tych przerw w produkcji dla firmy i jej rocznej sprzedaży. Od czasu trzęsienia ziemi 11 marca japońska produkcja samochodów spadła o ponad 500 tys.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t82490.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/toyota;ogranicza;produkcje;w;usa,111,0,800623.html) Toyota ogranicza produkcję w USA Z powodu kataklizmu, brakuje części. Opóźni się debiut dwóch nowych modeli Priusa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t90608.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/pierwsza;japonska;firma;czasowo;kapituluje,169,0,793257.html) Pierwsza Japońska firma czasowo kapituluje Akcje Toyoty na giełdzie tokijskiej spadły dziś o 7,7 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t136567.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/spada;sprzedaz;aut;przez;kataklizm,63,0,804671.html) Spada sprzedaż aut. Przez kataklizm W marcu Japończycy kupili aż o 37 proc. mniej aut niż w tym samym miesiącu 2010 r.
Tagi: toyota, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, moto
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz