Notowania

japonia
30.08.2009 13:20

Toyota zamyka fabrykę. Po raz pierwszy w historii

Japoński producent wstrzyma produkcję w zakładach we Fremont w Kalifornii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Toyota/Materiały prasowe)

Jak donosi BBC, koncern uważa, że w średnio- i długoterminowej perspektywie utrzymywanie produkcji w fabryce, której współwłaścicielem jest General Motors jest ekonomicznie nieopłacalne.

Przedstawiciele japońskiego producenta podkreślają, że decyzja o przeniesieniu produkcji do innych zakładów w USA i Japonii nie była łatwa.

Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger podkreśla, że _ to smutny dzień w historii Fremont, bo Kalifornia dołączyła do szerego państw, które zostały dotknięte przez światowe załamanie w branży motoryzacyjnej _.

Związkowcy protestują przeciw zamknięciu zakładów w Fremont (ang.):

Wcześniej Toyota zapowiedziała, że zawiesi produkcję w jednym ze swoich japońskich zakładów aż na rok. To także pierwsza taka sytuacja w historii koncernu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Toyota: Tniemy produkcję - o milion aut ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/toyota;tniemy;produkcje;-;o;milion;aut,40,0,523816.html )
* [ Wadliwa partia Toyoty - 690 tys. sztuk ]( http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/wadliwa;partia;toyoty;-;690;tys;sztuk,221,0,523229.html )
* [ BMW nie widzi światełka w tunelu. Toyota pod kreską ]( http://manager.money.pl/news/artykul/bmw;nie;widzi;swiatelka;w;tunelu;toyota;pod;kreska,186,0,500154.html )
Tagi: japonia, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz