Notowania

sprzedaż samolotów
27.07.2012 08:30

Toyota znowu światowym liderem w sprzedaży samochodów

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku japoński koncern sprzedał 4,97 mln aut.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

*W pierwszych sześciu miesiącach tego roku japoński koncern sprzedał 4,97 mln aut - poinformowały w czwartek japońskie media. *

Toyota odzyskała pozycję światowego lidera w sprzedaży samochodów. Na drugim miejscu znalazł się amerykański General Motors, który sprzedał w pierwszym półroczu 2012 roku 4,67 mln aut, a na trzecim - niemiecki Volkswagen z 4,45 mln samochodów.

Toyota straciła pozycję lidera po katastrofalnych w skutkach trzęsieniu ziemi i tsunami w ubiegłym roku. Kataklizmy spowodowały ograniczenie lub nawet wstrzymanie produkcjo w japońskich zakładach tego koncernu. Wielu potencjalnych klientów zniechęciły także do aut marki Toyota masowe akcje naprawcze, ogłoszone po wykryciu w niektórych modelach usterek technicznych, m.in. wadliwie działających pedałów gazu.

Niemiecki Volkswagen zapowiedział, że do 2018 roku wyprzedzi swych największych rywali i będzie światowym liderem w sprzedaży samochodów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rok zaczął się dobrze. Kupujemy nowe auta Pierwszy kwartał tego roku przyniósł wzrost sprzedaży nowych samochodów osobowych w Polsce.
Ile aut sprzedaje się w Europie? Nowe dane Sprzedaż nowych samochodów w Unii Europejskiej spadła w czerwcu w ujęciu rocznym o 2,8 proc.
BMW Group i Toyota Motor Corporation - współpraca kwitnie Rozszerzona o wspólny projekt polegający na rozwoju technologii litowo-jonowej
Tagi: sprzedaż samolotów, toyota, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz