Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oszuści
26.01.2009 13:32

Troszczyli sie o klientów, żeby ich potem okraść

Internetowi oszuści z Zabrza przez pół roku rozpieszczali swoich klientów, żeby wykorzystać ich w święta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Joerg Carstensen)

Jak do tej pory na policję zgłosiło się około 100 osób poszkodowanych przez JapanFoto. To internetowy sklep ze sprzętem fotograficznym * *z Zabrza. Ludzie potracili od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

JapanFoto zaczęło swoją działalność w kwietniu tego roku. Do listopada działało bez większych zarzutów. Klienci zamawiali sprzęt, płacili pieniądze i w miarę regularnie otrzymywali przesyłki. Co więcej, gdy firmie nie udawało się dotrzymać terminu, to wynagradzała to klientowi darmowym sprzętem, a nawet kwiatami. W ten sposób jej właściciele budowali renomę sklepu.

W przeciwieństwie do porządnych firm robili to jednak w nieuczciwych celach, bo w listopadzie ogłosili świąteczną wyprzedaż, a na sprzęt dawali nawet 30-procentowe rabaty. Jedynym warunkiem zakupu była przedpłata na konto. Tych zobowiązan nie wypełnili. Zabrali pieniądze i zniknęli.

- _ Niestety, ludzie nabierali się na te obniżki . J ak do tej pory zgłosiło sie do nas około 100 poszkodowanych osób _ - mówi rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu Marek WYPYCH. - _ Spodziewamy się, że kolejne oszukane osoby będą się do nas jeszcze zgłaszały. Wiemy, że sprzęt z JapanFoto kupowali nawet Niemcy _. - dodaje.

Policja prowadzi śledztwo, a niezadowoleni klienci zakładają w internecie fora internetowe, na których wymieniają się doświadczeniami z nieuczciwą firmą. Oto jeden z wpisów:

_ - Zamówienie na canona 40D 2190zł + 30zł DHL. Zamówiłem 19.01.2009, zapłacone 20.01.2009 - no i poszlo do piachu. _

Tagi: oszuści, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz