Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

TUI Poland z najwyższą gwarancją ubezpieczeniową na rynku

0
Podziel się:

Biuro Podróży TUI otrzymało nową gwarancję ubezpieczeniową na sezon 2013/2014. Opiewa ona na 157 mln złotych. To o 60 mln więcej niż w ubiegłym sezonie.

TUI Poland z najwyższą gwarancją ubezpieczeniową na rynku
(TUI Poland mat.pras.)

Biuro Podróży TUI otrzymało nową gwarancję ubezpieczeniową na sezon 2013/2014. Opiewa ona na 157 mln złotych. To o 60 mln więcej niż w ubiegłym sezonie, co sprawia, że to najwyższa gwarancja na polskim rynku.

Podwyższenie gwarancji jest związane z prognozowanymi przez firmę wyższymi obrotami w 2014 roku oraz ze względu na wejście w życie w maju tego roku rozporządzenia ministra finansów, podnoszącego minimalne gwarancje.

Dla wylotów z polskich lotnisk ubezpieczenie opiewa na kwotę 148 mln zł, zaś dla wylotów z lotnisk niemieckich, których jest znacznie mniej, wynosi 9 mln zł. Podobnie jak w sezonach poprzednich gwarancję wystawił niemiecki ubezpieczyciel biur podróży DRS Deutscher Reisepreis-Sicherungsverein VVaG.

Przedmiotem gwarancji jest pokrycie kosztów powrotu klientów do kraju, w wypadku, gdy organizator nie będzie w stanie go zapewnić. Klienci również mogą liczyć na zwrot wniesionych wpłat, w wypadku, gdy z przyczyn dotyczących organizatora, impreza nie zostanie zrealizowana.

JUŻ ZA TYDZIEŃ: [ ( http://static1.money.pl/i/h/76/art281932.jpg Biura podróży zawieszają wyjazdy do Egiptu / fot: Chameleons Eye/Photoshot/REPORTER ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/biura;podrozy;zawieszaja;wyjazdy;do;egiptu,40,0,1367336.html)*Marek Andryszak, prezes TUI Poland * w ekskluzywnym wywiadzie Twarzą w Twarz w Manager.Money.pl opowie, kto tak naprawdę trzęsie polskim rynkiem turystycznym. - _ Zaliczki wpłacane przez klientów sięgają nieraz nawet 30-40 procent wartości wycieczki, co też podnosi wysokość sumy gwarancyjnej _ - tłumaczy Marek Andryszak, prezes TUI Poland.

To nie pierwsze biuro, które wykupiło już nową gwarancję. Gwarancja ubezpieczeniowa Itaki opiewa na 144 mln zł i pomimo wyższych obrotów w tym roku, jest nieco niższa od gwarancji z poprzedniego sezonu. Dlaczego? -_ Stało się tak ze względu na rozporządzenie ministra finansów, które pozwala dużym firmom na zmniejszenie sumy ubezpieczenia z 14 do 12 procent całości obrotów _- tłumaczy Piotr Henicz, prezes Itaki.

Nową gwarancję otrzymało także biuro podróży Rainbow Tours. Opiewa ono na 70 mln złotych. Jak mówi rzecznik firmy Radomir Świderski, gwarancja została wyliczona jako 12 procent przewidywanych na ten rok przychodów. W zeszłym roku przychody Rainbow Tours z tytułu sprzedaży imprez turystycznych wyniosły 440 mln złotych.

Czytaj więcej w Manager.Money.pl
Biura podróży zawieszają wyjazdy do Egiptu Odwołane są wszystkie wyjazdy do końca października. Co zrobić z utraconą wycieczką?
Rainbow Tours zwiększa gwarancje ubezpieczenia TU Europa S.A. udzieliło spółce gwarancji ubezpieczeniowej dotyczącej pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju, a także wpłat poniesionych przez klientów za imprezę turystyczną.
Milionowe straty biur podróży. Przez Egipt Holenderskie biura podróży twierdzą, że straciły miliony euro po tym, jak MSZ Holandii odradził wyjazdy do Egiptu.
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)