Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Turcja zniosła zakaz korzystania z YouTube

0
Podziel się

Administratorzy usunęli materiał obrażający pamięć pierwszego prezydenta Turcji.

Turcja zniosła zakaz korzystania z YouTube
bEigHSdh

Administratorzy usunęli z serwisu materiał uznany za obrażający pamięć pierwszego prezydenta Turcji Mustafy Kemala Ataturka - poinformowała w sobotę turecka państwowa agencja Anatolia.

Serwis YouTube był w Turcji zablokowany od maja 2008 roku. Decyzja o jego zamknięciu była krytykowana nawet przez tureckiego prezydenta Abdullaha Gula, który potępiał tę blokadę na swoich stronach w internetowym serwisie społecznościowym Twitter.

Prawo tureckie uznaje obrazę narodu tureckiego i instytucji państwa za wykroczenie.
YouTube wydał wczoraj oświadczenie, w którym podkreśla, że to nie pracownicy serwisu usunęli z jego stron nagrania wideo, które spowodowały zablokowanie dostępu do YouTube w Turcji.

bEigHSdj

Organizacje walczące o prawa człowieka oraz stowarzyszenia zajmujące się monitorowaniem mediów od dawna nalegały na władze UE, by wywarły presję na kandydującą do członkowstwa w Unii Turcję, skłaniając ją do zreformowania restrykcyjnych przepisów dotyczących internetu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t97414.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/youtube;i;twitter;w;sluzbie;rezimowej;propagandy,63,0,656703.html) YouTube i Twitter w służbie reżimowej propagandy Korea Północna wykorzystuje portale w wojnie medialnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t89144.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/google;bawi;sie;z;chinami;w;kotka;i;myszke,184,0,638136.html) Google bawi się z Chinami w kotka i myszkę Pracownicy koncernu wymyślają coraz to nowe sposoby na ominięcie cenzury.
bEigHSdK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)