Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turkish Airlines wycofały się z zakazu czerwonej szminki

0
Podziel się:

Władze linii zapewniły, że przepis był pomysłem nadgorliwych menedżerów niższego szczebla.

Turkish Airlines wycofały się z zakazu czerwonej szminki
(FDS111/iStockphoto)
bEIKvSPp

Stewardesy tureckich linii lotniczych miały zakaz stosowania makijażu z użyciem czerwonej szminki i lakieru do paznokci. Władze linii zapewniły, że przepis był pomysłem nadgorliwych menedżerów niższego szczebla.

Sporządzili oni regulamin _ nie pytając nas o zdanie, dokument przeciekł do mediów i zrobiło się o nim głośno _ - powiedział dyrektor Turkish Airlines Temel Kotil.

Zapewnił, że nie ma zakazu szminki i lakieru w kolorze czerwonym i że pracownice linii mogą stosować makijaż w dowolnych barwach.

bEIKvSPr

Na początku maja media powiadomiły, że linie zaleciły swym stewardesom makijaż w pastelowych odcieniach, dopasowanych do obowiązującego obecnie ubioru - a czerwień miałaby zamącać _ spójność wizualną _ ich wyglądu.

Nowe zasady wywołały jednak zarzuty pod adresem linii, że ulegają wpływowi wartości religijnych, wspieranych przez umiarkowanie islamistyczny rząd. Wcześniej Turkish Arlines, szybko rozwijający się, czwarty co do wielkości przewoźnik w Europie, zakazały serwowania alkoholu podczas większości rejsów krajowych i do niektórych krajów muzułmańskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Specjalnie rozpylają pył wulkaniczny Ma to być odpowiedź, na takie sytuacje, jak wybuch wulkanu Eyjafjallajokullna Islandii w kwietniu 2010 roku.
Muzułmanie twardo o homoseksualiźmie Trzy czwarte uważa aborcje za moralnie naganne, co najmniej 80 proc. odrzuca jako niemoralny homoseksualizm i seks pozamałżeński.
Akcja pokrzyżowała plany 150 tys. pasażerów Po wczorajszym całodziennym strajku pracowników Lufthansy samoloty niemieckiego przewoźnika latają już prawie normalnie. Linia liczy tymczasem straty spowodowane protestem.
bEIKvSPS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)