Notowania

Przejdź na
turystyka w polsce
03.11.2014 19:15

Turystyka w Polsce. Kraków najlepszym miejscem wartym odwiedzenia w Europie

W rankingu, stolica małopolski wyprzedziła m. in. Pragę, Amsterdam, Paryż, Rzym, Barcelonę oraz Wenecję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ludwig Schneider/Wikimedia/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Brytyjczycy wybrali Kraków. W opublikowanych przez magazyn _ Which _ badaniu, stolica małopolski została uznana za najlepsze miejsce warte odwiedzenia w Europie.

W rankingu, Kraków wyprzedził między innymi Pragę, Amsterdam, Paryż, Rzym, Barcelonę czy Wenecję.

Co piąty turysta przyjeżdżający zobaczyć Wawel, Sukiennice i Bazylikę Mariacką pochodzi z Wysp Brytyjskich. - _ Ma to ogromne znaczenie, ponieważ turysta brytyjski jest zamożny. Lubi też wydawać pieniądze. Fakt, że wszystkie gazety codzienne na Wyspach przedrukowały ten ranking, ma ogromne znaczenie promocyjne _ - powiedziała Magdalena Sroka - wiceprezydent Krakowa.

W ubiegłym roku miasto odwiedziło ponad 9 milionów turystów. Oprócz Brytyjczyków, pod Wawel najczęściej przyjeżdżają Niemcy, Francuzi, Hiszpanie, Włosi oraz Rosjanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Pomnik czerwonoarmistów w Krakowie? Rosja nie zmieni swojego stanowiska w sprawie upamiętnienia czerwonoarmistów, którzy zginęli w Polsce w latach 1919 - 1921.
Angel Wawel w Krakowie na ostatniej prostej Wiecha zawisła na dachu najnowszej, ekskluzywnej inwestycji, wzniesionej u podnóża Wzgórza Wawelskiego.
To będzie najdroższy penthouse w Polsce Penthouse jest częścią kompleksu Angel Wawel w Krakowie, w skład której wchodzi odnawiany obecnie zespół budynków klasztornych.
Tagi: turystyka w polsce, kraków, business news, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, marketing i sprzedaż, z rynku, marketing i zarządzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz