Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojewódzki
22.04.2008 18:45

TVN musi zapłacić karę za program Wojewódzkiego

Chodzi o program, w którym polską flagę wtykano w psie odchody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Leszek Szymański)

*Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że ukarze TVN za program Kuby Wojewódzkiego z udziałem rysownika Marka Raczkowskiego, w którym polską flagę wtykano w psie odchody. *

Przewodniczący KRRiT nie ustalił jeszcze wysokości kary, która zostanie nałożona na TVN. W przyjętej uchwale KRRiT stwierdziła jednak, że TVN poprzez emisję spornego odcinka _ Kuby Wojewódzkiego _ (odcinek z 25 marca 2008 roku) naruszył art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji.

Ustęp ten zakazuje m.in. propagowania _ działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym _.

Jak poinformowała KRRiT postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte w związku ze skargami, które napłynęły do Rady, a w których formułowano zarzut publicznego znieważenia symboli narodowych.

Rzecznik TVN Karol Smoląg powiedział, że stacja nie zgadza się z decyzją KRRiT i będzie się od niej odwoływać.

- _ Jeżeli będzie trzeba spotkamy się z Krajową Radą w sądzie. Krajowa Rada zamiast nakładać kary na TVN powinna zająć się tym, co do niej należy, czyli np. przerywaniem przez TVP programów reklamami. Znamienne, że w tym wypadku to TVN musiał wyręczyć Krajową Radę i skierować tę sprawę do sądu _ - dodał Smoląg.

Tagi: wojewódzki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz