Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TVP nadal bez prezesa?

0
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej planują powołanie w telewizji zarządu tymczasowego.

TVP nadal bez prezesa?
(Radosław Drożdżewski<br>(Zwiadowca21)/GNU/Wikipedia)

Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej planują powołanie w telewizji zarządu tymczasowego, który najpierw zwolni ludzi związanych z p.o. prezesa telewizji publicznej Piotrem Farfałem, a później rozpisze konkurs na nowe władze.

Już w tym tygodniu PiS wraz z SLD podtrzymają prezydenckie weto do ustawy medialnej, co znacznie przyśpieszy trwające już od kilku tygodni rozmowy o podziale stanowisk w mediach publicznych. Jak pisze _ Dziennik _, na razie jest jednak daleko do porozumienia między tymi partiami wciąż jest daleko. Dwie sporne kwestie to obsada stanowiska prezesa telewizji i powstająca platforma cyfrowa, którą chce kontrolować zarówno SLD, jak i PiS.

Sławomir Siwek powiedział w rozmowie z Dziennikiem, że kluczowe rozstrzygnięcia zapadną tuż przed posiedzeniem rady nadzorczej 16 września.
Na fotel szefa TVP szans nie ma już Janusz Pietkiewicz. Mniej chętnie patrzy się też na Wojciecha Pawlaka. Najbardziej prawdopodobne jest rozwiązanie prowizoryczne, czyli powstanie zarządu tymczasowego.

Jak dowiedziała się gazeta - do takiego zarządu ma wejść Sławomir Siwek, zawieszony wiceprezes telewizji publicznej oraz przedstawiciel rady nadzorczej - reprezentant lewicy. Najpewniej będzie to Bogusław Piwowar, jeden z najbliższych współpracowników Roberta Kwiatkowskiego, gdy ten był prezesem TVP.

wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)