Notowania

panorama
09.01.2009 17:57

TVP rezygnuje z ostatniej "Panoramy"

Zarząd TVP uważa, że dostęp do informacji zapewnia strona internetowa oraz TVP INFO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zarząd Spółki Telewizji Polskiej S.A. zdecydował o likwidacji ostatniego wydania programu informacyjnego _ Panorama _, emitowanego w TVP2 po godz. 24. Jednocześnie władze spółki zamierzają _ wzmocnić _ wydanie o 18.30.

Jak podano w komunikacie, powodem jest _ optymalizacja polityki informacyjnej realizowanej przez telewizję _.

_ Przyjęta strategia w dziedzinie programów informacyjnych zakłada dalsze wzmacnianie serwisów TVP1: Wiadomości i Teleexpressu, które trwale notują najwyższe wskaźniki oglądalności na polskim rynku medialnym - dystansując tym samym główne wydania programów informacyjnych stacji komercyjnych _ - napisano w komunikacie.

Jednocześnie wzmocnieniu ulega wydanie _ Panoramy _ o godz. 18.30, które według założeń winno stanowić atrakcyjne rozwinięcie dla lokalnych serwisów informacyjnych prezentowanych w TVP2 o godz. 18.

Zdaniem Zarządu TVP S.A., _ bieżący dostęp do informacji poprzez ogólnodostępny i bezpłatny kanał TVP INFO oraz witrynę www.tvp.pl podważa zasadność dalszego, równoległego utrzymania emisji Panoramy po godz. 00.30 _.

| WĘDRÓWKA PANORAMY PO RAMÓWCE: |
| --- |
| Program, który wcześniej nadawany był o godz. 22, w lipcu ubiegłego roku przeniesiono na godz. 21.30. Od stycznia 2008 roku program miał ruchomą porę nadawania, dopóki nie zdecydowano się na godz. 24. Jesienią ubr. _ Panorama _ emitowana była o godz. 00.30 w nocy. Jak wówczas mówił jej szef Jacek Karnowski, nocna _ Panorama _ traktowana jest jako wydanie _ poboczne _. _ Dwójka jest anteną rozrywkową, nie informacyjną i tak właśnie chce budować swoje wieczorne pasmo - jako rozrywkowe _ - przekonywał Karnowski. Nocna _ Panorama _ jak na tę porę miała, jego zdaniem, niezłą widownię - od 500 do 700 tys. widzów. |

Tagi: panorama, business news, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz