Notowania

pirate
17.04.2009 13:55

Twórcy The Pirate Bay skazani. Piraci w więzieniu?

Czterej twórcy największego na świecie portalu wymiany plików skazani na rok więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szwedzki sąd skazał na rok więzienia czterech twórców The Pirate Bay - największego na świecie portalu do wymiany plików. Sąd uznał, że są oni odpowiedzialni za nielegalną wymianę plików na ich serwerach - pisze BBC.

Oprócz więzienia sąd wymierzył im też karę grzywny. Mają oni zapłacić niemal 2,5 miliona funtów na rzecz takich firm jak Warner Bros, Sony Music Entertainment, EMI i Columbia Pictures.

Przed procesem wszyscy skazani wykazywali niezwykłą pewność siebie. Zapewniali, że nikt nie zamknie The Pirate Bay, a sam proces to tylko teatrzyk dla mediów. Teraz zapewniają, że złożą apelacje do tego wyroku.

John Kennedy, szef Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego, powiedział, że skazani nie walczyli o pryncypia - czyli o zasady wolnej wymiany treści - ale o źródło dochodów, którym stało się TPB.

Peter Sunde (na zdj. - po prawej - razem z Gottfridem Svartholmem Wargiem) zapewnił jednak, że portal będzie nadal działał, ponieważ nie różni się w swojej działalności choćby od Googla.

Skazani twierdzą też, że ich sprawa jest polityczna. Dlatego zapewniają, że zrobią wszystko, by pojawiła się ona na posiedzeniu Parlamentu europejskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ P ]( http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/piracka;zatoka;okradziona,39,0,241191.html )[ iracka Zatoka okradziona ]( http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/piracka;zatoka;okradziona,39,0,241191.html )
* [ Sądowa bitwa o Zatokę Piratów ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/sadowa;bitwa;o;zatoke;piratow,212,0,317652.html )
Tagi: pirate, bay, the, piractwo, wymiana, wyrok, sąd, skazani, rok, więzienie, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz